Bezrobotny Kaszeba mało obrotny?

  Bezrobotny Kaszeba mało obrotny?

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bezrobotni nie chcą pieniędzy. Taki wniosek można wysnuć z wyjątkowo małej liczby osób zainteresowanych programem "Obrotny Kaszeba". Ma on pomóc osobom bezrobotnym z powiatu kościerskiego w otwarciu własnej działalności gospodarczej.
  Mogą one otrzymać wsparcie finansowe w wysokości niemal 40 tys. zł na otwarcie własnego biznesu. Jednak okazuje się, że zainteresowanie tym programem jest bardzo małe, a chętni mają czas tylko do końca marca, by wziąć w nim udział.

  Program został przygotowany przez urzędników z kościerskiego Starostwa Powiatowego. Był on na tyle dobry, że otrzymał wsparcie w kwocie ponad miliona zł z Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Z tych pieniędzy zostanie sfinansowane szkolenie dla osób bezrobotnych, które zgłoszą chęć udziału w programie. Jest jeden warunek, wnioski można składać tylko do końca tego miesiąca.

  - Spośród wszystkich wniosków wybierzemy 30 osób, które będą uczestniczyły w szkoleniach - mówi Katarzyna Cichosz, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Kościerzynie. - Szkolenie będzie dotyczyło zagadnień z zakresu rachunkowości, marketingu itp. Bezrobotni będą musieli przygotować biznesplan dotyczący planowanej działalności gospodarczej. Autorzy 20 najlepszych pomysłów otrzymają dotację w kwocie 38 tys. zł na działalność. Ponadto przez pół roku będziemy opłacać za nich ZUS.

  Chociaż termin składania wniosków upływa z końcem marca, to na razie do Starostwa Powiatowego wpłynęły zaledwie 32 wnioski.

  - Trudno nam powiedzieć, dlaczego tak się dzieje - dodaje Katarzyna Cichosz. - Liczyliśmy, że zainteresowanie będzie zdecydowanie większe. Jest wprawdzie jeszcze trochę czasu, więc mamy nadzieję, że jeszcze dużo wniosków napłynie. Jeśli tak się nie stanie, to wówczas będziemy musieli wybrać spośród tych, które do nas wpłynęły.

  Uczestnikami projektu mogą być tylko i wyłącznie mieszkańcy powiatu kościerskiego, którzy nigdy wcześniej nie prowadzili działalności gospodarczej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo