Polpharma pożegnała Barkleya

Zbigniew Brucki
Polpharma przegrała czwarty mecz z rzędu (wszystkie na boiskach rywali) i spadła na szóstą pozycję w tabeli. Cel, jaki postawiono sobie w Starogardzie, czyli miejsce w czołowej czwórce po sezonie zasadniczym, bardzo się oddalił.

By go osiągnąć, Kociewskie Diabły w ostatniej środowej kolejce nie tylko muszą wygrać u siebie z outsiderem Victorią Górnikiem Wałbrzych, ale jeszcze liczyć na potknięcie chociażby Kotwicy Kołobrzeg.
W minionej, XXIX kolejce, Polpharma uległa 71:86 we Włocławku Anwilowi. Był to pożegnalny mecz dla Ericka Barkleya. Z mierzącym 185 cm 31-letnim Amerykaninem rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

- Opuszczam Starogard ze względów rodzinnych - powiedział Barkley. - A chłopakom życzę samych zwycięstw.

Barkley to drugi w krótkim okresie czarnoskóry koszykarz, z którym pożegnała się Polpharma. Kilka dni wcześniej z drużyny do USA wyleciał Jermaine Griffin, po tym jak wybrał się w nocy na dyskotekę, gdzie narozrabiał, będąc pod wpływem alkoholu.

Wróćmy jednak do meczu Polpharmy we Włocławku.

- Po dwóch wyrównanych kwartach, w trzeciej zagraliśmy fatalnie - mówi Jarosław Poziemski, prezes Polpharmy. - W czwartej "wróciliśmy do gry", ale przewaga punktowa gospodarzy była zbyt duża, by ją odrobić - dodał prezes klubu.

Początek nie zapowiadał takiego finału. Starogardzianie zaczęli z animuszem. Świetnie spisywał się Bośniak Mujo Tuljković ( w pierwszej połowie zdobył 15 "oczek" i zebrał 7 piłek), a po serii punktowej Ericka Colemana Polpharma prowadziła różnicą 11 punktów. Po fatalnej w wykonaniu starogardzian trzeciej kwarcie, na początku czwartej Andrzej Pluta trafił dla Anwilu swą pierwszą "trójkę", po której było 68:50 dla gospodarzy. Miejscowi już tylko kontrolowali przebieg wydarzeń.

Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gd. 86:71 (19:28, 21:13, 25:9, 21:21)
Anwil: Koszarek 17 (2), Boylan 17 (1), Miller 16, Pluta 10 (1), Brkić 9 (3), Adams 6 (2), Wołoszyn 5 (1), Paravinja 4, Gabiński 2.
Polpharma: Tuljković 22 (5), Coleman 12, Eldridge 10, Hicks 10 (1), Sulowski 5 (1), Barkley 4, Jarecki 4, Kowalczuk 3, Żurawski 1, Scott, J. Drewa.