Protestujący zablokowali ruch w Matarni

  Protestujący zablokowali ruch w Matarni

  Janina Stefanowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kilkadziesiąt osób skutecznie utrudniało w piątek ruch samochodowy w Matarni, maszerując przez półtorej godziny po przejściu dla pieszych, na drodze prowadzącej do lotniska.
  Protestujący sprzeciwiali się planom zamknięcia ul. Słowackiego.

  Piesi pojawili się o godz. 16 z kaszubskimi flagami oraz hasłami wypisanymi na transparentach. Protestowali mieszkańcy Pępowa, Miszewa, Żukowa, Banina, młodzież dojeżdżająca na studia i ucząca się w szkołach w Gdańsku. Przepuszczali tylko autobusy.

  - W grudniu byliśmy na spotkaniu mediacyjnym zorganizowanym przez wicemarszałka Mieczysław Struka i od tamtego czasu nie mieliśmy żadnych wieści, co dalej z zamknięciem ulicy Słowackiego, objazdem ulicami Nowatorów i Budowlanych - mówił Mirosław Żeromski, radny z Banina. - Remontowana jest ulica Nowatorów, a wciąż mamy te same obawy, że jednopasmowa droga i rondo na skrzyżowaniu ulic Nowatorów i Budowlanych wydłużą czas dojazdu do Trójmiasta i z Gdańska na Kaszuby.

  Poglądy radnych gminy Żukowo, którzy sumiennie stawili się na proteście, podzielają mieszkańcy.

  - Protestuję drugi raz, bo nie możemy pozwolić, by tak nas traktowały władze Gdańska i zarząd portu lotniczego - mówiła Maria Szmytke z Banina. - Chcemy, by ujęli w planach objazd lotniska z lewej strony, żebyśmy mogli jechać dwiema drogami do Trójmiasta, zamiast jedną nitką.

  Podczas protestu pojawiła się wieść, że rondo na newralgicznym skrzyżowaniu ma być dwupasmowe.
  - Musimy skorygować tę informację, ale będziemy zdecydowanie dążyć do tego, by powstała droga po północnej stronie nowej płyty lotniska, w zamian za zamykaną część dzisiejszej ulicy Słowackiego - zapewnił Mirosław Żeromski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo