Prowadzi gdańska wychowawczyni

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Choć od ogłoszenia na naszych łamach konkursu na najlepszego wychowawcę minęły zaledwie cztery dni, na stronach internetowych programu "Szkoła bez przemocy" swoje głosy oddało już ponad 500 osób z całej Polski.
  Wśród zgłoszonych przez naszych czytelników pomorskich kandydatów prowadzi - na razie - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 76 w Gdańsku, polonistka Elżbieta Szeliga.

  - To szalenie miła, ciepła, ale zarazem wymagająca osoba - tak, z uznaniem w głosie, o wychowawczyni VI B mówi wicedyrektor szkoły, Anna Wiśnio- wska. - Pani Elżbieta ma ogromne doświadczenie, obecnie prowadzi klasę integracyjną. Uczęszcza do niej 19 uczniów, w tym aż piątka dzieci niepełnosprawnych.


  Na panią Elżbietę mogli głosować nie tylko obecni uczniowie i ich rodzice, ale także młodzi ludzie, których uczyła w minionych latach.

  Przypominamy, że nasz konkurs ma charakter otwarty. Mogą być w nim wybierani wszyscy aktywni zawodowo nauczyciele, również ze szkół, które nie biorą udziału w trzeciej edycji programu "Szkoła bez przemocy". Konkurs, zainicjowany w ostatni poniedziałek, trwać będzie do 5 czerwca, kiedy to w Belwederze prezydent Lech Kaczyński wręczy nagrody 16 najlepszym polskim wychowawcom, wybranym wcześniej w eliminacjach wojewódzkich.

  Wybory superwychowawcy podzieliliśmy na trzy etapy. W pierwszym, trwającym do 20 marca , można zgłaszać kandydatury na stronie internetowej www.szkolabezprzemocy.pl.

  Wystarczy podać dane nauczyciela, adres szkoły oraz napisać krótkie uzasadnienie wyboru. Każda osoba może oddać tylko jeden głos. Nazwiska typowanych wychowawców zostaną przekazane wojewódzkiej komisji konkursowej. W ten sposób wybierzemy dziesięciu kandydatów finałowych. Nauczyciele, którzy zostaną zakwalifikowani do następnego etapu, będą musieli wyrazić pisemną zgodę na udział w konkursie.

  Następnie, między 6 a 25 kwietnia, na łamach "Polski Dziennika Bałtyckiego" będziemy drukować kupony do głosowania z nazwiskami 10 kandydatów. Ostateczny termin na ich przysłanie do redakcji wyznaczyliśmy na ostatni dzień kwietnia. W połowie maja we wszystkich województwach biorących udział w programie "Szkoła bez przemocy" ogłosimy nazwiska laureatów, którzy otrzymają zaproszenie do Belwederu.

  Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi "Polska Dziennik Bałtycki" wraz z Fundacją Grupy Telekomunikacji Polskiej. Patronem honorowym jest prezydent RP.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo