Policja w Gdańsku straszy fotoradarami

  Policja w Gdańsku straszy fotoradarami

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeszcze przez tydzień gdańska policja będzie się starać zmusić kierowców do ściągnięcia nogi z pedału gazu za pomocą rozstawianych w mieście fotoradarów.
  Akcja trwa od wtorku. Zakończy się w piątek. W tym czasie na kilkudziesięciu ulicach miasta stanęły bądź też staną fotoradary. Co ciekawe, funkcjonariusze już wcześniej poinformowali, które ulice i w jakich dniach będą się znajdować pod bacznym okiem czekających na miłośników szybkiej jazdy aparatów.

  - Nie ukrywamy tych miejsc, bo nie chodzi nam o większą liczbę nałożonych mandatów, a o zwiększenie bezpieczeństwa na drogach - mówi mł. insp. Janusz Staniszewski, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

  Urządzenia stawiane są w tych miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość samochodów, oraz w lokalizacjach wskazanych przez samych mieszkańców Gdańska.

  - Podajemy miejsca, nie podajemy jednak dokładnych godzin, w których będą w nich stać fotoradary. W ten sposób zmuszamy kierowców do ostrożnej jazdy przez cały dzień - tłumaczy asp. Zbigniew Korytnicki, z-ca naczelnika sekcji ruchu drogowego w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku.
  Fotoradary przeważnie ustawia się na specjalnych masztach, których na terenie naszego województwa znajduje się obecnie 66. Żeby jednak kierowcy zbytnio się nie przyzwyczaili do określonych lokalizacji, od czasu do czasu policja korzysta z fotoradarów także w innych miejscach.

  W zeszłym roku pomorscy funkcjonariusze dzięki tym urządzeniom wystawili 13,5 tys. mandatów, na łączną kwotę ponad 2,2 mln zł. Ponadto, na podstawie zapisów z fotoradarów, do sądów grodzkich skierowano 6 tys. wniosków o ukaranie kierowców.

  Policja przyznaje, iż ma już gotowy grafik dotyczący rozmieszczenia przenośnych fotoradarów na ulicach Gdańska także w przyszłym miesiącu. Tym razem jednak informacje o ich lokalizacji do opinii publicznej nie trafią.

  - Kierowcy powinni się przyzwyczajać do tego, iż w określonych miejscach po prostu trzeba zwolnić - dodaje Korytnicki.

  Tu uważajmy


  Na tych ulicach w najbliższych dniach staną fotoradary. Warto zdjąć nogę z gazu!

  sobota, 14 marca - ulice: Kartuska, Piastowska, Pomorska, Wojska Polskiego, Jana Pawła II oraz Obrońców Wybrzeża
  niedziela, 15 marca - ulice: Słowackiego, Armii Krajowej, Rzeczypospolitej, Pomorska, Piastowska, Obrońców Wybrzeża oraz Trakt Świętego Wojciecha
  poniedziałek, 16 marca - ulice: Polanki, Wita Stwosza, Spacerowa oraz al. Grunwaldzka
  wtorek, 17 marca - Trakt Świętego Wojciecha, ulice Kartuska oraz Wilanowska
  środa, 18 marca - ulice: Jana Pawła II, Nowy Świat, Barniewicka oraz Słowackiego
  czwartek, 19 marca - ulice: Obrońców Wybrzeża, Chrobrego, Rzeczypospolitej, Uczniowska oraz Hallera
  piątek, 20 marca - Trakt Świętego Wojciecha, ulice Kartuska oraz Słowackiego

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo