Niestraszna im sława

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Krzysztof "Grabaż" Grabowski, który ze swoim zespołem Strachy na Lachy wystąpi przed tłumem fanów w gdyńskim Uchu, jest w polskim rocku postacią wyjątkową.
  Urodzony w prowincjonalnej Pile w połowie lat 60. ubiegłego wieku, jest o kilka lat młodszy od pionierów muzyki punkowej w naszym kraju i poszedł w ślady swoich idoli - Brygady Kryzys i Dezertera - z pewnym opóźnieniem. Założył swój zespół, Pidżamę Porno, w ostatnich latach PRL, gdy przeniósł się na studia historyczne do Poznania.

  Pidżama nigdy nie miała ambicji wytyczania nowych ścieżek w muzyce, zatrzymała się na punkowych schematach, jednak dość prędko okazało się, osobowość lidera wykracza poza standard. W pisanych przez niego tekstach daje się poznać talent literacki, a on sam jest charyzmatyczną osobowością sceniczną. Te cechy przyniosły Pidżamie najpierw kultowy status, nieco później masową popularność, mimo nieobecności w masowych mediach. Lider najwyraźniej chciał, by Pidżama pozostała legendą i niedawno rozwiązał ją, by skupić się na założonych kilka lat wcześniej Strachach na Lachy.

  Strachy w pewnym sensie kontynuują linię Pidżamy, ale są zespołem w większym stopniu rozrywkowym, a brzmieniowo bliskim folklorowi miejskiemu. Tak więc Grabaż spokojnie i bez szoku, przesiadł się do innego wehikułu. Fani poszli za nim. A doszli i nowi, to pewne.

  Gdynia, 14.03. Klub Ucho, ul. św. Piotra 2. Godz. 19. Bilety: 29-35 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo