Nosowska śpiewa Osiecką

  Nosowska śpiewa Osiecką

  Marcin Mindykowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wszystko zaczęło się od występu w warszawskim Teatrze Roma we wrześniu ub. roku. To wtedy, w koncercie galowym XI edycji konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" Kasia Nosowska po raz pierwszy zaproponowała własne interpretacje siedmiu wybranych przez siebie tekstów Agnieszki Osieckiej.
  Koncert okazał się artystycznym sukcesem, a muzykom i samej Nosowskiej dał tyle przyjemności, że nie mogło się skończyć na jednym występie.

  Już wkrótce muzycy weszli do studia imienia - jakżeby inaczej - Agnieszki Osieckiej i zarejestrowali 11 utworów: dwie miniatury instrumentalne i dziewięć piosenek, wykonywanych oryginalnie przez Krzysztofa Komedę, Seweryna Krajewskiego czy Wandę Warską. Płyta "Nosowska/Osiecka" ukazała się pod koniec listopada 2008 roku i z miejsca stała się bestsellerem. Była chyba najchętniej kupowanym prezentem gwiazdkowym - zarówno nastolatkom słuchającym na co dzień rockowego Heya (macierzystego zespołu wokalistki), jak i ich rodzicom i dziadkom.


  Nic zresztą dziwnego, że płyta przemawia do słuchaczy w każdym wieku. Nosowskiej i muzykom z jej zespołu UniSexBlues udała się bowiem trudna sztuka - znaleźli idealne proporcje między nowoczesną, wycezylowaną produkcją a nieco już staromodnym sznytem muzycznych pierwowzorów. Rozbudowane o klarnet i wibrafon instrumentarium w połączeniu z naturalnym śpiewem wokalistki dało świetny efekt. Nosowskiej udało się także uniknąć wtórności, bo z bogatego dorobku Osieckiej wybrała te mniej znane, trudniejsze piosenki.

  Gdynia, 19.03. Teatr Muzyczny, pl. Grunwaldzki 1.Godz. 20. Bilety: 70-130 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo