27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Teraz rządzi poezja

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Czy poezja jeszcze łączy? Co nas teraz w niej wzrusza? I kim jest dzisiaj poeta? Na te i inne pytania będzie można szukać odpowiedzi podczas prawdziwie poetyckiej uczty w Gdańsku, z wyjątkowym deserem, jakim będą spotkania z Magdą Bielską i Pawłem Próchniakiem.
  Magda Bielska to młoda poetka, ale już utytułowana. Urodziła się w 1980 roku w Krakowie, czyli w mieście poetów i tam też zadebiutowała tomem poezji "Brzydkie zwierzęta". W 2006 roku została laureatką Ogólnopolskiej Nagrody Poetyckiej im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut roku. Ponadto jej tomik "Brzydkie zwierzęta" doczekał się jeszcze jednego wyróżnienia. Znalazł się wśród 14 tomików poetyckich z ośmiu krajów Europy nominowanych do gdańskiej nagrody Europejski Poeta Wolności. Wybór poety wolności nastąpi w 2010 roku. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

  Paweł Próchniak jest autorem książki "Wiersze na wietrze". I to ona będzie punktem wyjścia do spotkania, w którym autor podyskutuje z innym pisarzem - Pawłem Huelle.
  Ryszarda Wojciechowska

  Gdańsk, 13.03/g. 18 i 14.03/g.16. Biblioteka Oliwska, ul. Opata Rybińskiego 9 (13.03), Filia nr 2 WiMBP, ul. Mariacka 42 (14.03). Wstęp wolny

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo