Filiżanki Yoko Ono

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W ramach projektu literacko-filmowego "Dekalog 89 +" powstaje 10 krótkich filmów fabularnych, realizowanych przez gdyńskie Studio Filmowe HARPOON FILMS.
  W ogólnopolskim konkursie na opowiadania inspirowane Dekalogiem wzięła udział młodzież urodzona w 1989 r. i później. Napłynęło wiele prac, najlepsze posłużyły młodym reżyserom do napisania scenariuszy filmowych. Zakończono już produkcję dwóch filmów. Zobaczymy je w niedzielę na specjalnym, przedpremierowym pokazie.

  Pomysłodawca projektu Andrzej Mańkowski - wyreżyserował "Filiżanki Yoko Ono", film który koresponduje z IX przykazaniem Dekalogu: Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  Na ekranie zobaczymy m.in.: Krzysztofa Kiersznowskiego, Edytę Łukaszewicz-Lisowską i Marcina Bortkiewicza. W rolę Janki wcieliła się Kornelia Angowska. Autorką opowiadania, na podstawie którego stworzony został scenariusz, jest uczennica liceum z Myszkowa - Gabriela Będkowska.

  Natomiast Szwed Kristoffer Karlsson Rus - student Szkoły Andrzeja Wajdy - zrealizował "Street feeling" - film o konflikcie pomiędzy komercyjną a ideową stroną życia. Młodzi grafficiarze kradną farby z supermarketu. Pod oknem grafika Tomasza zaczynają malować graffiti na murze. Tymczasem Tomasz pracuje właśnie nad projektem komercyjnej reklamy mającej przemawiać do młodzieży. Film Rusa nawiązuje do VII przykazania: Nie kradnij. W niedzielę pierwsza konfrontacja "Dekalogu 89 +" z publicznością.

  Gdynia, 15.03. DKF Żyrafa, al. Waszyngtona 1. Godz. 20.00, wstęp wolny

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo