Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Sopoccy rajcy Platformy kontra zarząd partii

  Sopoccy rajcy Platformy kontra zarząd partii

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sopoccy radni PO chcą, aby zarząd regionu partii anulował decyzję, zmuszającą ich do głosowania uchwały dotyczącej referendum w sprawie odwołania z funkcji prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.
  - Być może z niektórymi osobami będziemy musieli się rozstać - grożą z kolei członkowie regionalnych władz partii.

  W środę po południu do biura regionu Platformy trafił apel, podpisany przez ośmiu z dziewięciu sopockich radnych PO. Proszą w nim o to samo, o co wcześniej prosili przedstawiciele koła sopockiej Platformy, czyli o unieważnienie uchwały zarządu obligującej radnych do przegłosowania uchwały o referendum. Swój apel argumentują krótko:

  - Skoro do komisarza wyborczego złożony został wniosek obywatelski o zwołanie referendum, nie ma sensu, aby z podobną inicjatywą wychodzili także radni.

  - Decyzję w tej sprawie podjęliśmy już w niedzielę - mówi Agnieszka Pomaska, sekretarz regionu w zarządzie pomorskiej PO. - Wtedy, odnosząc się do apelu koła sopockiej Platformy, podtrzymaliśmy swoje zdanie w tej kwestii.

  Podobnie wypowiadają się także inni członkowie zarządu.

  - Jednogłośnie uznaliśmy, że rozpatrywanie takiego apelu może mieć sens tylko w momencie, gdy komisarz wyborczy wyda decyzję o zwołaniu referendum. Na razie takiej decyzji nie ma, nie ma więc tematu - dodaje Krzysztof Lisek, pomorski poseł PO.

  Radni mieli świadomość, iż apel koła sopockiej Platformy został odrzucony, czemu więc we własnym zakresie ponowili prośbę?

  - Liczyliśmy na to, że zarząd zechce się z nami spotkać i wysłuchać naszych argumentów. Miało się to odbyć w środę. Później poinformowano nas o zmianie terminu na niedzielę, a jeszcze później dowiedzieliśmy się, że w ogóle rozmowy nie będzie, bo sprawa referendum nie będzie przedmiotem spotkania zarządu - tłumaczy Cezary Jakubowski, szef klubu radnych PO w Sopocie. - Tymczasem okazało się, że nie tylko rozmawiano na ten temat, ale też podjęto decyzję. Apelujemy więc także po to, aby w końcu doszło do wymiany poglądów na temat referendum.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo