Gmina przejmie port w Rowach

  Gmina przejmie port w Rowach

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Kolejny port w powiecie słupskim do komunalizacji? Gmina Ustka wystąpiła właśnie do Urzędu Morskiego w Słupsku z zapytaniem o możliwość przejęcia i skomunalizowania portu morskiego w Rowach. Urzędnicy z gminy zapewniają jednak, że nie jest to konkretna decyzja, a jedynie forma zapytania o możliwości przejęcia portu.
  Pod koniec lutego radni z Ustki w formie uchwały zmobilizowali burmistrza do działań mających na celu przejęcie portu morskiego w Ustce. W przyszłości miasto chce, aby w porcie rozkwitła turystyka morska. Planowane są również inwestycje dotyczące funkcjonowania portu rybackiego.

  Prawdopodobnie port zmieni właściciela jeszcze w tym roku. Możliwe, że podobną procedurę rozpoczną niedługo urzędnicy z gminy wiejskiej Ustka, na terenie której leżą Rowy.

  - Wystąpiliśmy jedynie z zapytaniem do Urzędu Morskiego w Słupsku - mówi Anna Sobczuk-Jodłowska, wójt gminy wiejskiej Ustka. - Chcemy po prostu się dowiedzieć, jakie są możliwości przejęcia i komunalizacji portu w Rowach. Nie mamy jeszcze żadnych konkretnych planów. Dla nas teraz najważniejsze jest, aby Urząd Morski odnowił nam plażę.

  Z zapałem podchodzi do pomysłu również Jadwiga Fudala, sołtys Rowów. Choć jej zdaniem powinno się teraz inwestować w turystykę.

  - Gdyby udało się nam uruchomić tutaj niewielki port żeglarski, Rowy na pewno by na tym skorzystały. To właśnie nasza przyszłość. Rybaków w Rowach jest coraz mniej. Kiedyś było tu 30 kutrów, teraz jest tylko 6 i z roku na rok ubywa. Choć oczywiście nie może w Rowach zabraknąć dla nich miejsca - dodaje Fudala.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo