Młodzi biało-zieloni wygrali w Chorzowie z liderem

Piłkarze Lechii zainaugurowali rundę wiosenną w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W Chorzowie prowadzący w tabeli Młodej Ekstraklasy Ruch przegrał z Lechią 1:2 (1:1).

Bramki: 1:0 Michał Janoszka (18), 1:1 Radosław Stępień (28), 1:2 Bartłomiej Babiarz (68-samobójcza). Gdańszczanie zajmują piąte miejsce w tabeli.

Lechia: Kubiński - Weber, Midzierski, Gładczuk, Osłowski - Szuprytowski (65 Duda), Stępień, Tofil (55 Kowalkowski), Pietrowski, Gacek (46 Łuczak) - Hirsz (88 Krysiński).

Ruch wygrywał po golu strzelonym przez Michała Janoszkę. Chorzowianie tym prowadzeniem cieszyli się tylko dziesięć minut. Radosław Stępień uderzeniem z 20 metrów zdobył wyrównującego gola dla biało-zielonych. Zwycięska bramka dla Lechii padła w 68 minucie spotkania.

- Ostro w pole karne dośrodkował Michał Kowalkowski, a do strzału był już przygotowany Adam Duda. Uprzedził go jednak obrońca Ruchu, który chciał wybić piłkę, a wpakował ją do własnej bramki - powiedział Tomasz Borkowski, trener Lechii Młodej Ekstraklasy.