Lider Behemotha wygrał w Gdańsku proces. Sąd potwierdził, że...

  Lider Behemotha wygrał w Gdańsku proces. Sąd potwierdził, że nie jest on przestępcą

  Robert Kiewlicz

  Aktualizacja:

  Adam Darski, lider zespołu Behemoth, wygrał wczoraj przed Sądem Okręgowym w Gdańsku proces o naruszenie dóbr osobistych, który wytoczył Ryszardowi Nowakowi, szefowi Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.
  Darski twierdzi, że Nowak zniesławił go w marcu 2008 roku w wywiadzie dla "Gazety Świętojańskiej". Nazwał go wtedy wielokrotnie przestępcą. Chodziło o koncert zespołu Behemoth, jaki odbył się w 2007 roku w gdyńskim klubie Ucho. Podczas koncertu Darski podarł Biblię, a kościół katolicki nazwał "grupą zbrodniczą". W tej sprawie Ryszard Nowak złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Prokuratura w Gdyni oddaliła jednak jego wniosek. W tym samym czasie Nowak udzielił też wywiadu "Gazecie Świętojańskiej".

  W czasie procesu Darski przyznał się, że takie zdarzenie podczas koncertu miało miejsce, jednak nigdy nie został za to skazany prawomocnym wyrokiem. Nie można go więc nazywać przestępcą.
  Wczoraj sąd nakazał Nowakowi opublikowanie przeprosin na piątej stronie "Gazety Wyborczej" oraz wpłatę 3 tys. złotych na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni i opłacenie kosztów postępowania sądowego.

  Nowak, choć przegrał proces, nie składa broni. Zapowiedział już odwołanie od wyroku. W najbliższy piątek złoży też do prokuratury kolejne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Adama Darskiego.

  - Chodzi o nawoływanie do zabijania chrześcijan i palenia kościołów - podkreśla Nowak. - Takie treści są propagowane w tekstach zespołu Behemot. Przykładem jest na przykład piosenka "Chwała zabójcom św. Wojciecha".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo