Prezydent RP Bronisław Komorowski z wizytą w Chojnicach i...

  Prezydent RP Bronisław Komorowski z wizytą w Chojnicach i Charzykowach

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W piątek, 28 czerwca prezydent Bronisław Komorowski odwiedzi Chojnice. Komorowski wybierze się również do Charzykowów. Tam podpisze dokument o skierowaniu do sejmu projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu.
  Prezydent RP Bronisław Komorowski z wizytą w Chojnicach i Charzykowach

  ©Tomasz Bołt

  W Charzykowach zaplanowano też wystąpienie w Chojnickim Klubie Żeglarskim. Mieszkańcy Chojnic będą mogli się spotkać z Komorowskim już około godziny 10. Wówczas to prezydent pojawi się na Starym Rynku. W oficjalnym planie prezydenckiej wizyty jest również spacer po parku 1000-lecia w Chojnicach. Tam Komorowski przekaże chojniczanom swoją ławeczkę.

  Cała wizyta Bronisława Komorowskiego w rejonie chojnickim potrwa około 3 godzin. O godzinie 13.20 ma zaplanowane kolejne spotkanie, w odległych o kilkadziesiąt kilometrów Podgajach (woj. zachodniopomorskie). Dzisiaj wybiera się jeszcze do Wałcza.

  Dla chojniczan wizyta prezydenta ma bardzo duże znaczenie, tym bardziej, że będzie to pierwsze ich spotkanie z głową państwa od 1927 roku, gdy z oficjalną wizytą w Chojnicach przebywał Ignacy Mościcki. Później, w 2010 roku był tu jedynie pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski.

  Wizyta prezydenta odbywa się w dzień zakończenia roku szkolnego. Czy oba wydarzenia nie będą ze sobą kolidowały? O to zapytaliśmy burmistrza Chojnic.

  - Nie podejrzewam, aby był to jakiś problem - mówi Arseniusz Finster. - Dyrektorzy szkół wiedzą o wizycie prezydenta i jestem przekonany, że uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego zaplanują w taki sposób, aby dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w spotkaniu z prezydentem.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ROZPASANE BIZANCJUM

   OBYWATEL DZIKIEGO KRAJU NAD WISLA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 23

   POGODA SPRZYJA,DO ZALICZENIA KOLEJNA WYCIECZKA ,CZEMU BY NIE KORZYSTAC Z DOBRODZIEJSTWA PODATNIKOW. ZYCIE JEST PIEKNE. ZAWSZE BEDA WSROD NAS TACY ,KTORZY TCH DOBRODZIEJSTW NIGY NIE...rozwiń całość

   POGODA SPRZYJA,DO ZALICZENIA KOLEJNA WYCIECZKA ,CZEMU BY NIE KORZYSTAC Z DOBRODZIEJSTWA PODATNIKOW. ZYCIE JEST PIEKNE. ZAWSZE BEDA WSROD NAS TACY ,KTORZY TCH DOBRODZIEJSTW NIGY NIE DOSTEPNIA.OBY ZYLO SIE DLUGO I SZCZESLIWIE.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama