Dania wygrała z Rosją. Wicemistrzom Europy łatwo nie było [ZDJĘCIA]

Przemyslaw Swiderski
Dania wygrała z Rosją 31:25 w drugim meczu grupy D Euro 2016 piłkarzy ręcznych w Ergo Arenie. Kapitalne zawody rozegrał bramkarz Skandynawów Niklas Landin, który miał 42 procent skuteczności i w pełni zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Blisko osiem tysięcy widzów oglądało w Ergo Arenie hitowe starcie Duńczyków i Rosjan, z z czego połowę stanowili ci pierwsi. Faworytami byli aktualni wicemistrzowie Europy ze Skandynawii ze swoimi gwiazdami Niklasem Landinem w bramce oraz Mikkelem Hansenem. Tymczasem pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Rosjanie grali bardzo dobrze w obronie, z czym rywale nie za bardzo mogli sobie poradzić. Hansen zdobywał ważne bramki, ale też dwa razy rzucił w słupek i raz w poprzeczkę. Świetne zawody rozgrywał za to Landin, tylko że koledzy z drużyny nie potrafili tego wykorzystać i odskoczyć na kilka bramek bezpiecznej przewagi.

Mecz tak się ułożył, że to ambitnie walczący Rosjanie uzyskali dwa trafienia przewagi. Duńczycy potrzebowali więcej czasu, żeby się rozkręcić. Wreszcie to oni objęli prowadzenie i wydawało się, że przejmują kontrolę nad spotkaniem. Rosjanie walczyli jednak do końca i znowu doprowadzili do remisu. W końcówce była gra bramka za bramkę i ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 13:13.

W drugiej połowie nadal kapitalne spotkanie rozgrywał Landin i dzięki temu Duńczycy objęli prowadzenie 17:14. W bramce Rosjan z kolei zaczął bardzo dobrze bronić Wiktor Kirejew, a że jego koledzy grali skutecznie, to szybko znowu był remis. Końcówka spotkanie to wreszcie popis wicemistrzów Europy, którzy zdobywali bramki głównie po kontrach i ich przewaga wzrosła do pięciu, a nawet sześciu trafień i spotkanie było rozstrzygnięte.

Dania - Rosja 31:25 (13:13)

Dania: Landin, Moller - M.Hansen 4, Damgaard 4, Mensah Larsen 4, Lauge Schmidt 3, Christiansen 3, Noddesbo 3, Svan Hansen 2, Mollgaard 2, Lindberg 2, Eggert 2, Balling 1, Toft Hansen 1, Lynggaard, Mortensen.

Rosja: Bogdanow, Kirejew - Szelmienko 5, Soroka 4, Atman 3, Dibirow 3, Gorbok 3, Żytnikow 3, Czernowiwanow 2, Kowaliew 2 oraz Buzmakow, Czeliszczew, Buzmakow.