12 mln złotych na aktywizację bezrobotnych z Pomorza

  12 mln złotych na aktywizację bezrobotnych z Pomorza

  Maciej Jędrzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad 12 milionów złotych przeznaczył Zarząd Województwa Pomorskiego na aktywizację zawodową bezrobotnych mieszkańców Pomorza w ramach Programu Regionalnego "Przedsiębiorczy Pomorzanin".
  Pieniądze trafią do wszystkich powiatowych urzędów pracy, które zgłosiły się do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy. Wsparcie otrzymały projekty najkorzystniej wpływające na lokalny rynek zatrudnienia. Pieniądze trafią m.in. do starogardzkiego pośredniaka, który otrzymał ponad 1,1 mln zł. Spośród 17 urzędów zgłaszających projekty więcej otrzymały tylko pośredniaki w Słupsku i Bytowie.


  - Dzięki tym pieniądzom będzie możliwe doposażenie 60 stanowisk pracowniczych w zakładach pracy. Nastąpi to do końca bieżącego półrocza - mówi Arkadiusz Banach, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gd.

  W powiecie starogardzkim bezrobocie rośnie, podobnie jak w innych regionach województwa, od jesieni ubiegłego roku. Obecnie bez pracy pozostaje ponad 10 tys. mieszkańców powiatu, a stopa bezrobocia sięga około 15 proc.

  - Program "Przedsiębiorczy Pomorzanin" realizowany jest na Pomorzu od trzech lat, do końca ubiegłego roku w programie wzięło udział 2288 osób - mówi Wiesław Byczkowski z Zarządu Województwa Pomorskiego. Jedną z form wsparcia jest jednorazowa dotacja na podjęcie własnej działalności gospodarczej, z której w poprzednich latach skorzystały 604 osoby bezrobotne. Z kolei dla 1649 osób pracodawcy utworzyli nowe stanowiska pracy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo