Słupsk. Wyrok dla nauczyciela za molestowanie wychowanki

  Słupsk. Wyrok dla nauczyciela za molestowanie wychowanki

  IAR

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Półtora roku więzienia dla wychowawcy ze Słupskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Stanisław K., oskarżony o molestowanie seksualne wychowanki, nie przyznał się do winy. Wyrok jest prawomocny.
  Słupski Sąd Okręgowy podtrzymał wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego. W opinii sądu nie było wątpliwości, że mężczyzna dopuścił się zarzucanych mu czynów. Prokuratura ustaliła, że jako wychowawca internatu Stanisław K. zabierał nastolatki do wycieczki samochodowe do lasu. Tam zmuszał je do różnych czynności seksualnych, proponował stosunki i wysyłał obsceniczne SMSy. 65-letniego nauczyciela policja zatrzymał wiosną 2006 roku.

  Zwolniono go z pracy w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Słupsku. Zeznania pokrzywdzonych Stanisław K. określał jako kłamstwa. Sąd wyłączył jawność procesu ze względu na dobro pokrzywdzonych. Utrzymany przez Sąd Okręgowy w Słupsku wyrok osiemnastu miesięcy pozbawienia wolności oznacza, że były nauczyciel trafi do więzienia. Ma też zakaz wykonywania zawodu oraz pełnienia kierowniczych funkcji w placówkach oświatowych przez cztery lata.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo