Gromada florecistów i medal na MŚ kadetów

Marek Stern
W hali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbył się III turniej " O Puchar Rajców Gdańskich" we florecie dzieci i młodzików. Na podium znalazło się sześcioro gdańszczan.

Najlepiej spisał się Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk, trenerzy Katarzyna Felusiak-Zakrzewska i Adam Kaszubowski), który zwyciężył w kategorii dzieci (roczniki 98-99). Na drugich miejscach wśród młodzików (roczniki 95-97) uplasowali się Melania Lipińska (trener Longin Szmit) i Piotr Sobczak (trener Kaszubowski), na trzecich natomiast Karolina Kućko (trener Szmit) i Maciej Podralski (trenerzy Felusiak-Zakrzewska i Kaszubowski) wśród młodzików oraz Mikołaj Rudnicki (trener Krzysztof Walka) wśród dzieci.

Wszyscy wymienieni to zawodnicy UKS Atena Gdańsk, działającego w ZKPiG 26 - kuźni talentów. Łącznie, w całych zawodach walczyło aż 183 młodych florecistów.
Gdy najmłodsi floreciści walczyli w Gdańsku, we francuskim Bourges świetnie fechtował Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, trener Łukasz Szymański), który razem z kolegami z reprezentacyjnej drużyny w kategorii do lat 17 zdobył brązowy medal mistrzostw Europy.
Z kolei dorośli floreciści Sietomu AZS AWFiS w najbliższy weekend startować będą w zawodach Pucharu Świata.