Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Fotoradar łapiący kierowców skłócił dwie straże gminne

  Fotoradar łapiący kierowców skłócił dwie straże gminne

  Joanna Kielas

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Słynny fotoradar z Choczewa już nie straszy kierowców, schowany za krzakami i przykryty siatką wojskową, teraz kryje się... w fiacie.
  Bulwersujące działania choczewskich strażników gminnych postanowili napiętnować ich koledzy zza miedzy - strażnicy miejscy z Łeby. I złożyli oni do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

  - Przychodzą do mnie zdenerwowani mieszkańcy i turyści, pytając, co ci strażnicy z Choczewa wyprawiają - mówi Przemysław Banaszak, komendant Straży Miejskiej w Łebie. - Z Łeby do Choczewa nie mamy daleko, dlatego ludzie z naszego terenu często podróżują drogami w gminie Choczewo.

  Mieszkańcy mówią, zanosząc się ze śmiechu, o zaparkowanym na poboczu drogi białym seicento, które w bagażniku ma ustawiony fotoradar, w dodatku szczelnie okryty kocem. A o umundurowanym strażniku, który powinien zgodnie z przepisami stać przy fotoradarze, można tylko pomarzyć. Sygnałów takich było coraz więcej. Ludzie pytali się, czy tak można, więc zareagowałem, bo moim zdaniem tak robić nie wolno.

  Strażnicy z Łeby próbowali ponoć polubownie załatwić sprawę z choczewiakami, ale gdy rozmowy nie przyniosły skutku, złożyli zawiadomienie do prokuratury.

  - Wszystko dzieje się zgodnie z prawem, a najgłośniej krzyczą ci, którzy zostali ukarani mandatami - broni się Dariusz Kubiak, p.o. komendant Straży Gminnej z Choczewa. - Na naszych drogach jest bezpieczniej, fotoradar bardzo zdyscyplinował mieszkańców. Potwierdzam, że urządzenie robi zdjęcia zza szyby samochodu, ale przepisy tego nie zabraniają. I mogę zaręczyć, że urządzenie każdorazowo obsługuje przeszkolony strażnik. Mało tego - zgodnie z wymogami o każdym wystawieniu fotoradaru informujemy policję w Wejherowie. Według mnie, wszystko jest w jak najlepszym porządku.

  Prokuratura na razie nie zajmuje stanowiska którejkolwiek ze stron.

  - Zgłoszenie dopiero co wpłynęło, na razie trudno przesądzać, czy strażnicy w Choczewie rzeczywiście popełniają przestępstwo, musimy to sprawdzić - wyjaśnia Dariusz Witek-Pogorzelski, prokurator rejonowy w Wejherowie. - A ponieważ sprawa jest poważna, bo dotyczy ewentualnych zarzutów względem strażników gminnych, śledztwo prowadzi osobiście jeden z naszych wejherowskich prokuratorów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo