27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  W zoo urodziła się kolejna foka

  W zoo urodziła się kolejna foka

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  - Żałuję, że nie udało się tego momentu sfotografować - przyznaje Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża w Gdańsku Oliwie, mając na myśli narodziny drugiej foczki.
  - To trwało bardzo krótko. Żebym miał chociaż telefon komórkowy przy sobie! Niestety, zostawiłem go na biurku... -dodaje.

  Druga w ciągu tygodnia foczka w oliwskim zoo przyszła na świat w poniedziałek o godz. 8 rano. Urodziła ją Kasia - najstarsza w tej rodzinie, urodzona na plaży. Ojcem jest Elvis, pochodzący z zagranicy.

  - To maleństwo różni się nieco od urodzonego w poprzedni poniedziałek - mówi dyrektor Michał Targowski. - Tamto jest barwy kremowej, to niemal śnieżnobiałe. Różnice w umaszczeniu zwierząt będą też widoczne, gdy dorosną. Jeszcze nie wiadomo, jakiej są płci.

  W oliwskim zoo mieszka teraz sześć fok - cztery dorosłe i dwie młodziutkie.
  Na tym koniec z tegorocznym powiększaniem stada. Foki jednak rodzą się także w Helu - w tamtejszym Fokarium Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Przychodzą na świat również w dzikim środowisku, czyli na bałtyckich plażach.

  Niewykluczone więc, że zobaczymy foczkę podczas spacerów brzegiem morza. Nie zbliżajmy się do zwierzęcia, nie straszmy go. Powiadommy o tym (także o innych morskich stworzeniach, zwłaszcza ssakach, np. morświnach, żywych lub martwych) Stację Morską Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

  Wiadomości można przekazywać (przez całą dobę) telefonicznie, pod numery: 0601 88 99 40 oraz 058 675 08 36 lub e-mailem: hel@univ.gda.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo