Projekt reformy w ministerstwie

  Projekt reformy w ministerstwie

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Zmniejszenie liczby pobierających stypendium ministra na rzecz wyższej kwoty dla najlepszych studentów, dodatkowe finansowanie zajęć prowadzonych w językach obcych oraz "kierunki na zamówienie" (ściślej powiązane z potrzebami na rynku pracy) - to główne założenia projektu "Partnerstwo dla wiedzy".
  Dyskutowało nad nim niedawno w Warszawie około 80 studentów i doktorantów oraz przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt jest częścią przygotowywanej reformy studiów oraz praw studenckich. W jego ramach ma się także zwiększyć dostępność pomocy materialnej oraz bezpłatnego kształcenia. Powszechne ma być wprowadzenie punktów kredytowych ECTS (360 dla cyklu studiów 3+2 i jednolitych, magisterskich oraz 420 dla cyklu studiów sześcioletnich).


  Minister Barbara Kurdycka zaznaczyła, że mimo iż projekt jest jeszcze na etapie konsultacji społecznych, część proponowanych rozwiązań weszła już w życie.
  W debacie zabrali też głos m.in. przedstawiciele studentów ze Zrzeszenia Studentów Polskich z trójmiejskich uczelni. - Możliwość wypowiedzenia się na temat reform studiów przez studentów jest bardzo potrzebna, ale przydałoby się więcej konkretów - mówi Michał Rakowski, student politologii UG, uczestnik debaty.

  Bardzo dobry jest pomysł wprowadzenia obowiązkowego zaliczenia do osiągnięć studenta punktów kredytowych ECTS, zdobytych na uczelniach UE, a także uproszczenie procedury nostryfikacyjnej dyplomów uzyskanych na uczelniach zagranicznych - dodaje.
  Było to pierwsze spotkanie z studentami dotyczące "Partnerstwa dla wiedzy". Wiadomo, że mają się odbyć następne.
  Jarosław Chęć

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skandal

  Miki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Wbrew woli całej konkurencji z pseudo organizacji studenckich... :P

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a jakże

  Kitek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  I ma się sie całkiem dobrze, jak widać.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ??

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  a ZSP jeszcze istnieje ???? a tym bardziej na UG !!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo