W Gdańsku odbyły się regionalne eliminacje Odysei Umysłu

  W Gdańsku odbyły się regionalne eliminacje Odysei Umysłu

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przystanek autobusowy "ozdobiony" starymi kołami od roweru, głowa Zeusa cała w chrupkach kukurydzianych, drzewko, którego liście imitują zielone plastikowe butelki i wiele innych dziwacznych, choć ciekawych przedmiotów. Wszystko to można było zobaczyć w gdańskiej Szkole Muzycznej podczas niedzielnych eliminacji regionalnych Odysei Umysłu.
  - Nasze przedstawienie będzie o ludziach, którzy nie potrafią wydostać się z przystanku. Rzecz dzieje się na zapadłej prowincji, dlatego też miejsce to jest pełne rupieci, starych nakrętek, koszulek, kół od rowerów. Naszym bohaterom z pomocą przychodzi... żyrafa - opowiadał 17-letni Maciej Olszak.
  Inny pomysł miały gdańskie 12-latki. Zbudowały wielkiego kangura matematycznego.

  - Sami zrobili mechanizm wydawania dźwięków i tabliczkę mnożenia, która wyskakuje z łapki - wyjaśniała Monika Jurkiewicz, trener drużyny. - Dzieciakom najbardziej podobało się to, że same mogą decydować, jak ma wyglądać ich przedstawienie.

  W konkursie nie ma nagród rzeczowych.

  - Wszyscy uczestnicy dostają medale, bo tak naprawdę już są zwycięzcami- tłumaczy Kinga Sroka, koordynator ds. mediów w Odysei Umysłu. - Każdy coś wymyślał i czegoś się nauczył. Najbardziej pomysłowi przechodzą do finału ogólnopolskiego.

  Odyseja Umysłu to program, który uczy twórczego i niestandardowego rozwiązywania problemów.
  Projekt inspiruje do myślenia, wymyślania i rozwiązywania zagadnień "rozbieżnych" czyli takich, które rozstrzygnąć można na kilka sposobów. Uczy pracy w grupie, szanowania zdania innych i podejmowania decyzji.

  - Wielu młodych ludzi, którzy biorą udział w Odysei Umysłu, zostaje w przyszłości menedżerami w firmach. Na takie stanowiska poszukiwane są na ogół osoby kreatywne, a więc takie jak nasi Odyseusze - wyjaśnia Kinga Sroka.

  Ogólnopolski finał Odysei Umysłu odbędzie się 27 i 28 marca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na gdańskiej Ołowiance.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo