Nadbałtyckie Centrum Kultury tworzy Gdański Chór Narzekań

  Nadbałtyckie Centrum Kultury tworzy Gdański Chór Narzekań

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Drażni cię sąsiad zbyt głośno słuchający radia? Dopadł cię kryzys i mniej zarabiasz? A może po prostu "zawodowo" wstajesz lewą nogą? Już niedługo będziesz mógł to wszystko... wyśpiewać. Pomóc ma w tym Gdański Chór Narzekań, najnowsza inicjatywa Nadbałtyckiego Centrum Kultury.
  Premierowy występ chóru odbędzie się w czerwcu, jednak tylko do 10 kwietnia NCK czeka na zgłosznia. Swoje żale, najlepiej w nieograniczonej liczbie zdań pojedynczo złożonych, można przesyłać na adres narzekamy@nck.org.pl.

  Pracownicy NCK ułożą ze zbioru żalów tekst, który następnie, w czerwcu, podczas Świętojańskiego Świętowania, zostanie wspólnie odśpiewany przed Ratuszem Staromiejskim, czyli siedzibą NCK.

  Wcześniej, bo w maju warsztaty dla chórzystów zorganizuje Chór Mieszczan Gdańskich, znany szerszej publiczności m.in. z występu podczas gdańskiej wigilii na Długim Targu.

  - W happeningu będzie mógł wziąć udział każdy, kogo cechuje pasja i chęć do narzekania. Talent muzyczny nie ma tu decydującego znaczenia - zwraca uwagę Marta Korga z NCK.

  Tradycję chórów narzekań (Complaints Choirs) zapoczątkowali przed kilkoma laty mieszkańcy angielskiego miasta Birmingham. Ich pomysł zdążyli już podchwycić mieszkańcy m.in. Hamburga, St. Petersburga, Chicago, Budapesztu czy Helsinek, a także Warszawy i Wrocławia.

  - Dowiadujemy się o wygórowanych cenach piwa w Wielkiej Brytanii, bolączkach Skandynawów, dla których liczba wyciętych drzew nie przekłada się na obecność papieru toaletowego w publicznych szaletach. Kompozycje mogą się przydać włodarzom, jeżeli zechcą wysłuchać opinii mieszkańców na temat życia w regionie - twierdzi Marta Korga.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo