The Prodigy - techno i rock

  The Prodigy - techno i rock

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Znamy już kolejnych wykonawców tegorocznej edycji Heineken Open'er Festival w Gdyni. Na scenie głównej wystąpi brytyjski zespół The Prodigy, na mniejszych scenach - islandzka wokalistka Emiliana Torrini oraz nowozelandzki zespół reggae Fat Freddy's Drop.
  Każdy szanujący się wielki festiwal musi mieć w swoim programie obok muzyków obecnie nadających ton show-biznesowi , także legendy, artystów, bez których trudno wyobrazić sobie historię muzyki rozrywkowej. Właśnie do drugiej grupy należy The Prodigy, występujący obecnie jako trio.

  Zespół powstał na przełomie lat 80. i 90. w Anglii i należał do pierwszej fali artystów próbujących łączyć muzykę techno z brzmieniami rockowymi. The Prodigy stali się właściwie, z racji ogromnej popularności w poprzedniej dekadzie, symbolem tego typu poszukiwań.

  Początkowo szokowali: wyglądem i zachowaniem wokalisty Keithe Flinta, potężnym, agresywnym brzmieniem, otwartą, narkotyczną transowością rytmów. Udało im się nie tylko powiązać matematyczną i odhumanizowaną precyzję muzyki elektronicznej z żywiołowością i witalnością rocka, ale także zbliżyć obie - skrajnie dotąd odmienne od siebie - publiczności. Fakt, że współcześnie oba te elementy trudno ze sobą rozdzielić, zawdzięczamy głównie im.

  Do historii przeszli trzema płytami, które można zaliczyć do kamieni milowych w rozwoju muzyki tanecznej - "Experience "(1992), "Music For Jilted Generation" (1994) i "The Fat Of The Land" (1997). Lider zespołu - Liam Howlett był uważany wówczas przez część krytyki muzycznej za geniusza i rewolucjonistę i po latach można przyznać częściową rację.

  W programie festiwalu, który odbędzie się w dniach 2-5 lipca na terenie byłego lotniska Babie Doły w Gdyni, mamy już: Kings of Leon, Arctic Monkeys, Placebo, The Prodigy, Moby, Duffy, Basement Jaxx, The Kooks, The Ting Tings, Madness, Crystal Castles, Gossip, Emilianę Torrini, Fat Freddy's Drop, Buraka Som Sistema i Speed Caravan. Kolejni wykonawcy będą ujawniani sukcesywnie w najbliższych tygodniach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo