Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Dwie ofiary cienkiego lodu. Pod Bytowem strażak ratował...

  Dwie ofiary cienkiego lodu. Pod Bytowem strażak ratował wędkarza

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nieostrożność omal nie doprowadziła do tragedii. Na jeziorze Jasień w Łupawsku (pow. bytowski, gm. Czarna Dąbrówka) pod wędkarzem załamał się lód. Człowieka z wody wyciągali strażacy z jednostki OSP w Czarnej Dąbrówce oraz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Zanim jednak dotarli na miejsce rozegrał się cały szereg dramatycznych wydarzeń.
  - Tonącego człowieka zobaczył emerytowany strażak, który ruszył z pomocą. Nie dotarł do wędkarza, bo i pod nim zarwał się lód - opowiada Ludwik Pepliński, zastępca dowódcy bytowskiej straży pożarnej.
  Zdarzenie zobaczyła przejeżdżająca rowerem kobieta. To ona powiadomiła służby ratunkowe. W międzyczasie obu tonącym z pomocą ruszył pracownik Zarządu Dróg Powiatowych, który wykonywał roboty w pobliżu jeziora.


  - Udało mu się dotrzeć tylko do emerytowanego strażaka. Wyciągnął go na około 20 metrów od miejsca zdarzenia - dodaje Pepliński.

  Dalej wszystko potoczyło się już błyskawicznie. Na miejsce dotarli strażacy. Przy pomocy kajaka i sań lodowych uratowali obu wyziębionych mężczyzn.

  - To pierwszy tej zimy taki przypadek w powiecie bytowskim - podkreśla Pepliński.

  Obaj mężczyźni kurują się na oddziale wewnętrznym bytowskiego szpitala. - Ich stan ogólny jest stabilny i dobry. Nie było wskazań do leczenia na OIOM-ie, bo obaj są wydolni krążeniowo i oddechowo - mówi Grażyna Wiszniowska, ordynator bytowskiej interny.

  Wędkarz i emerytowany strażak leżą w tej samej sali szpitalnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo