Bardzo ambitne Grzybobranie

  Bardzo ambitne Grzybobranie

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdański basista Wojtek Mazolewski jest przykładem muzyka, który nie uznaje jazzu za muzykę elitarną. W jego przypadku nie oznacza to jednak zniżania się do brzmień koktailowych, ale wytrwałe i pełne pasji propagowanie własnej wizji.
  To się sprawdza - i jego sztandarowy zespół Pink Freud i nowy, Wojtek Mazolewski Quintet nagrywają dla koncernu Universal, co dla większości konkurencji jest tylko marzeniem. W dodatku płyty znajdują nabywców i zdobywają pochwalne recenzje.

  W Żaku wystąpi z drugim ze swoich zespołów, promując jego debiutancki krążek "Grzybobranie".
  Skład, z którym koncertuje, dość poważnie obiega od studyjnego, trudno to jednak postrzegać jako wadę. Kompozycje z "Grzybobrania" odnoszą się do tradycji free jazzu, więc element improwizacji i nieprzewidywalności jest w tę muzykę wpisany z definicji.

  Po drugie, na koncertach współpracuje z grupą świetnych, choć młodych lub bardzo młodych, muzyków dodających projektowi świeżości i spontaniczności. W Żaku u boku lidera grającego na gitarze basowej wystąpią pianistka Joanna Duda, trębacz Kamil Szuszkiewicz, saksofonista Irek Wojtczak i perkusista Kuba Staruszkiewicz. Z nimi właśnie objeżdża polskie kluby już od minionej jesieni, ku radości publiczności spragnionej nowej i ambitnej muzyki.

  Wojtek wywodzi się z młodszej - od Tymona Tymańskiego, Mikołaja Trzaski czy Jerzego Mazolla - generacji muzyków yassowych. Okazuje się, że młodsi nie są wcale mniej zdolni od pionierów.
  Co więcej - przyciągają do siebie jeszcze młodsze talenty, na przykład Joannę Dudę, której grze polecam przysłuchać się szczególnie podczas gdańskiego koncertu.


  Gdańsk, 7.03. Klub Żak, al. Grunwaldzka 195/197. Godz. 20.00. Bilety: 20-30 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo