Świetny finisz Energi Czarnych Słupsk w Lublinie!

Capar
Koszykarze Energi Czarnych pokonali w Lublinie miejscowy Start 91:72. Goście świetnie rozegrali zwłaszcza ostatnią kwartę tego spotkania.

To nie było łatwe spotkanie dla Czarnych. Właściwie jeszcze na pięć minut przed końcową syreną w sercach kibiców gospodarzy tliła się nadzieją na sukces Startu. Finisz słupszczan był jednak fantastyczny. Ale należy wyraźnie zaznaczyć, że 19-punktowa przewaga, z jaką wygrali to spotkanie, w żaden sposób nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie.

Czarnych do triumfu poprowadził Folarin Campbell, który zdobył w całym spotkaniu 25 punktów. Najlepszy mecz w tym sezonie rozegrał z kolei Kacper Borowski, autor 15 punktów, 3 zbiórek i 1 asysty.

Dla koszykarzy Energi Czarnych było to szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Start Lublin - Energa Czarni Słupsk 72:91 (19:20, 18:23, 18:18, 17:30)

Start: Salamonik 13, Małecki 13, Czumakow 13, Grzeliński 9, Trojan 8, Kellogg 8, Czujkowski 8, Poole 0, Ciechociński 0, Kowalski 0, Hałas 0.

Energa Czarni: Campbell 25, Davis 17, Borowski 15, Mokros 10, Śnieg 8, Blassingame 8, Seweryn 8, Cesnauskis 0, Sprengel 0, Zywert 0.