Lotos Trefl Gdańsk rozbił Łuczniczkę Bydgoszcz w Ergo Arenie! [ZDJĘCIA]

Siatkarze Lotosu Trefla nie dali żadnych szans ekipie Łuczniczki Bydgoszcz. W środowym meczu w Ergo Arenie rozbili rywala 3:0!

Takiego początku spotkania kibice zgromadzeni w środę w Ergo Arenie na pewno się nie spodziewali. Gdańszczanie w pierwszym secie zaczęli od prowadzenia 10:0! Na tym poziomie to się rzadko zdarza. Goście mogli powalczyć w tej partii jedynie o to, by wyjść z niej z twarzą. Ostatecznie ich licznik zatrzymał się na 12 punktach. Trener Piotr Makowski próbował w tym fragmencie różnych rozwiązań. Wpuścił na przykład na parkiet doświadczonego Dawida Murka na przyjęcie, ale na niewiele się to zdało.

Po tym, co stało się w pierwszej partii, kibice mogli spodziewać się gładkiej przeprawy Lotosu Trefla. Ale wiadomo, że taka przewaga potrafi uśpić czujność. I tak też było i w tym przypadku. Druga partia miała już bowiem zupełnie inny przebieg. To bydgoszczanie szybko zyskali aż sześć punktów przewagi i utrzymywali prowadzenie do drugiej przerwy technicznej.

Trener Anastasi postanowił działać. Wpuścił na boisko swojego asa, Damiana Schulza, czyli tego, który w tym sezonie już dwa razy wybrany został MVP spotkania. To znowu był strzał w dziesiątkę. Polski atakujący świetnie wprowadził się do gry i godnie zastąpił Murphy'ego Troya. Gdańszczanie nie tylko odrobili straty, ale też wygrali seta!

To wyraźnie podcięło skrzydła bydgoszczanom. Od samego początku gospodarze ruszyli do ataku i zaczęli budować przewagę. Rywale grali natomiast bez wiary i gładko przegrali tę partię.

Dodajmy, że na boisku po raz kolejny nie pojawił się kapitan Lotosu Trefla Bartosz Gawryszewski. Jego miejsce znowu zajął solidnie spisujący się w ostatnim czasie Artur Ratajczak.

Lotos Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:12, 25:22, 25:14)

Lotos Trefl: Falaschi 5, Grzyb 10, Ratajczak 4, Schwarz 13, Mika 11, Troy 5, Gacek (libero) Czunkiewicz, Schulz 12

Łuczniczka: Radke 2, Klinkenberg 1, Jurkiewicz 4, Ruciak 5, Kosok 4, Krzysiek 11, Bonisławski (libero) oraz Wolański 1, Murek 5, Nowakowski, Wiese 1.