Będzie płatne parkowanie?

  Będzie płatne parkowanie?

  Wojciech Piepiorka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Czy w centrum Człuchowa powstanie strefa płatnego parkowania? Dyskusja na ten temat wywiązała się na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Pomysł rzucił radny Jerzy Górny, który twierdzi, że miasto powinno w jakiś sposób rozładować tłok na ulicach i parkingach w sercu miasta.
  - W centrum nie ma już miejsca na nowe parkingi, więc wydaje mi się, że to jedyny sposób na rozładowanie tłoku - mówi Górny. - W Chojnicach to podziałało. Myślę, że postój płatny powinien być między innymi na ulicach Długosza, Wyszyńskiego, być może też na Średniej, Krótkiej i przy Rynku.

  Kierowcy są podzieleni.

  - Jestem za, ale postój do 10 minut powinien być darmowy - mówi pani Beata z Nowego Gronowa. - Dla osób, które chcą zrobić szybkie zakupy w którymś ze sklepów, byłoby to wygodne.

  - Miałbym płacić za parkowanie pod własnym blokiem? To jakaś paranoja - mówi bez ogródek pan Andrzej, nasz Czytelnik z ulicy Długosza.

  Burmistrz Ryszard Szybajło wypowiada się ostrożnie na temat propozycji radnego.

  - To bardzo skomplikowany temat - mówi. - Faktem jest, że samochodów przybywa szybciej niż parkingów. Trzeba byłoby jednak się zastanowić, jak wysokie byłyby opłaty, na jakich ulicach miałyby stanąć parkometry, kto by za nie zapłacił, kto pobierałby opłaty i karał niepłacących i kto czerpał zyski. Kilka ulic w centrum jest bowiem powiatowych, jak choćby Długosza, Średnia czy Traugutta.

  Wątpliwości jest jednak więcej, bo trzeba byłoby się zastanowić, co zrobić z mieszkańcami, którzy parkują swoje auta przed blokami w centrum. Zwrócę się z tematem do starosty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo