Lechia Gdańsk wygrała w Lubinie z Zagłębiem 3:0!

Tomasz Bolt/Polskapresse
Grzegorz Rasiak znowu bohaterem Lechii! Zaliczył asystę, strzelił gola, a Lechia wygrała w Lubinie z Zagłębiem 3:0 i zachowała szanse nawet na zajęcie szóstego miejsca w T-Mobile Ekstraklasy na zakończenie sezonu ligowego.

Lechia zdemolowała rywala w pierwszej połowie meczu. Potrzebowała niespełna pół godziny, żeby strzelić trzy gole. W 9 minucie uderzał Piotr Wiśniewski, a futbolówka odbiła się od Adama Banasia i wpadła do siatki. Drugi gol to lob Pawła Buzały po zagraniu Rasiaka, a trzeci to już strzał głową Rasiaka po dośrodkowaniu Wiśniewskiego. Tych goli mogło być więcej, bo jeszcze Wojciech Zyska trafił piłką w słupek, a Rasiak w poprzeczkę.

W drugiej połowie spotkania tempo gry już nie było tak szybkie. Lechia grała spokojnie i czekała na okazje do kontr, ale już nie miała tych okazji tak wiele, jak w pierwszej części. W końcówce spotkania gola strzelili piłkarze Zagłębia, ale z pozycji spalonej i sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy nie uznał tej bramki. Warto jeszcze odnotować w ekstraklasie debiut Pawła Dawidowicza, który wszedł do gry w drugiej połowie.

Lechia w ostatnich czterech meczach zanotowała po dwa zwycięstwa i remisy i nie dziwi zadowolenie w gdańskim zespole.

- Odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo, a mogło być wyższe. Zagraliśmy mądrze we wszystkich formacjach, zdominowaliśmy rywali przy dośrodkowaniach, w drugiej linii i byliśmy bardzo skuteczni - powiedział Bogusław Kaczmarek, trener Lechii.

Gospodarze czwartkowego meczu byli w odmiennych nastrojach.

- Zagraliśmy bardzo złą pierwszą połowę, nie stwarzaliśmy sytuacji i, zagraliśmy źle z tyłu. Z drugiej strony dawno nie widziałem tak dobrze grającej Lechii - przyznał Pavel Hapal, trener Zagłębia.