Bubliczki - jeszcze o nich usłyszycie

  Bubliczki - jeszcze o nich usłyszycie

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Bubliczki Cashubian Klezmer Band - tę nazwę grupy z Brus warto zapamiętać. I nie chodzi wcale o nagrodę przyznaną z okazji podsumowania 2008 roku w powiecie chojnickim. Sześciu muzyków doskonale bowiem połączyło kaszubskie przyśpiewki z elementami muzyki bałkańskiej, cygańskiej i żydowskiej.
  Wszyscy są wychowankami Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego "Krebane" i wiele wskazuje na to, że zajdą naprawdę wysoko. Grupa powstała w 2006 roku. Swój wielki debiut i sprawdzian w kontakcie z publicznością miała podczas ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.

  Publiczność była zachwycona. W grudniu ubiegłego roku band zdobył II miejsce w XVIII Festiwalu Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe". Kilka miesięcy wcześniej, kiedy wydana została składanka kaszubskich zespołów "Młodzi dla Gdańska", okrzyknięty został objawieniem sceny kaszubskiej.

  W skład grupy wchodzą bracia Czarnowscy: Mateusz i Michał, bliźniacy Ringwelscy: Paweł i Piotr oraz Artur Pacak i Piotr Bruski.

  - Najpierw namówiłem brata, a potem on swoich kolegów i tak powstał zespół - mówił Mateusz Czarnowski. - Jestem tak zaskoczony nagrodą, że zaraz wam zagramy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo