Polityczne porządki w Enerdze?

  Polityczne porządki w Enerdze?

  Hubert Bierndgarski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Szykują się zmiany personalne w słupskich spółkach podlegających Grupie Energa. Stanisław Kubacki wraca dzisiaj na stanowisko dyrektora słupskiego oddziału Energa-Operator SA. Leszek Turalski, obecny dyrektor oddziału, nadal będzie pracował w Słupsku.
  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że do końca czerwca pracę stracą obecni prezesi słupskich spółek Entrans i Enbud, należących do Grupy Energa.

  Stanisław Kubacki był już wieloletnim dyrektorem ówczesnego Zakładu Energetycznego w Słupsku. Po połączeniu oddziałów w Grupę Energetyczną Energa ubiegał się nawet o najważniejsze stanowisko - prezesa koncernu. Bezskutecznie. Był członkiem zarządu i wiceprezesem, później został odwołany.

  W tym roku ponownie wystartował w konkursie do rady nadzorczej koncernu i ubiegał się o stanowisko prezesa. Niestety, mimo że był na liście kandydatów, nie wygrał. Jak widać, jednak firma o swoich pracownikach nie zapomina.

  - Na mocy ugody sądowej stanowisko dyrektora Energa-Operator SA oddział w Słupsku z dniem dzisiejszym obejmie ponownie Stanisław Kubacki. Dotychczasowy dyrektor pan Leszek Turalski pozostanie w kadrze dyrektorskiej - wyjaśnia Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Energi SA.
  Sam Kubacki nie chce mówić o zmianie.

  - Nie mam jeszcze dokumentów, więc nie chcę mówić o zmianach - powiedział nam podczas rozmowy telefonicznej Stanisław Kubacki. - Proszę się ze mną skontaktować po 23 czerwca, wtedy będę mógł udzielić dokładniejszych informacji.

  Okazuje się jednak, że zmian w słupskich spółkach podlegających Enerdze może być więcej. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że już w tym tygodniu odbędą się w Enbudzie i Entransie walne zgromadzenia wspólników, które wybiorą nowe zarządy spółek, a te swoich prezesów.

  Obecni prezesi, zdaniem naszych informatorów, stracą swoje stanowiska, bo byli związani z Prawem i Sprawiedliwością. Potwierdza się to szczególnie w przypadku spółki Enbud, której prezesem jest Robert Kujawski, członek Prawa i Sprawiedliwości, wcześniej asystent słupskiej posłanki PiS Jolanty Szczy-pińskiej oraz kandydat tej partii na prezydenta Słupska w ostatnich wyborach samorządowych.

  - Już od jakiegoś czasu docierają do mnie plotki o zmianach w spółkach zależnych, ale nie mam jeszcze żadnych oficjalnych informacji - mówi Robert Kujawski, prezes zarządu spółki Enbud. - We wtorek będzie u nas wiceprezes i mam nadzieję, że wtedy dowiemy się więcej.

  Z Grzegorzem Radwańskim, prezesem Entransu, nie udało się nam skontaktować. Zmian w spółkach nie potwierdzają również przedstawiciele Energi. - W należących do Grupy Energa spółkach Enbud i Entrans żadne decyzje personalne nie zapadły - dodaje Beata Ostrowska, rzecznik prasowy Energi.
  Do sprawy wrócimy.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo