Nie zamykajcie nam naszej dziesiątki!

  Nie zamykajcie nam naszej dziesiątki!

  Kamila Grzenkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Rodzice uczniów X LO na Przymorzu nie poddają się w walce o utrzymanie placówki. We wtorek udali się z prośbą o zachowanie szkoły do pomorskiego kuratora oświaty.
  Są rozczarowani decyzją radnych, którzy głosowali podczas ostatniej sesji za likwidacją szkoły. Kurator poinformował, że decyzję podejmie. I ma na to 30 dni. Zastrzegł, że musi jeszcze poznać rację gdańskiego ratusza, a także nauczycieli i dyrekcji szkoły. Na spotkaniu pojawiło się kilkunastu rodziców i uczniów. Przekonywali Zdzisława Szudrowicza, kuratora oświaty, dlaczego warto utrzymać tę szkołę.

  - Tutaj panuje domowa atmosfera, nie ma wyścigu szczurów. Szkoła jest przyjazna uczniom - argumentowała Magdalena Chruszczewska, uczennica trzeciej klasy X LO. - Nie rozumiem, dlaczego radni chcą zamknąć akurat tę szkołę. Przecież uczą się tu dzieci z pobliskich falowców - dopytywała Joanna Hebanowska, mama ucznia X LO.

  Rodzice argumentowali też, że szkoła pozwala się dzieciom rozwijać. Byli zdumieni opiniami włodarzy jakoby w dziesiątce był niski poziom nauczania, i że jest to szkoła dla tych uczniów, których inne licea ze względu na mierny wynik testu gimnazjalnego przyjąć nie chcą.

  - Nie zgadzam się z takimi twierdzeniami. Nie mam pojęcia, skąd się biorą. Tutaj nauczyciele naprawdę poświęcają uwagę uczniom. Jeżeli jest taka potrzeba - zostają po lekcjach i tłumaczą nam trudny temat, aż do skutku - twierdzi Wojciech Dzedzej, uczeń X LO.

  - U nas uczą się też osoby niepełnosprawne. Nie ma dyskryminacji, pomagamy na przykład naszej koleżance z klasy, która jeździ na wózku inwalidzkim. I choć zabrzmi to nieskromnie - myślę, że dobrze się z nami czuje. A wiadomo, że nie w każdej szkole niepełno- sprawni są mile widziani.

  Rodzice i uczniowie zgodnie podkreślali, że dziesiątka jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną na Przymorzu. I choćby z tego powodu powinna pozostać. W pobliskich falowcach mieszka mnóstwo młodych ludzi, którzy wybrali to właśnie liceum także ze względu na bliskie sąsiedztwo.
  Wiele osób nawiązywało też do ostatniej sesji Rady Miasta. Większość rodziców miała nadzieję, że radni staną w czwartek po ich stronie.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo