UEFA sprawdza Gdańsk

  UEFA sprawdza Gdańsk

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  David Taylor, sekretarz generalny UEFA, odwiedził we wtorek Gdańsk. Towarzyszyli mu członkowie zarządu PZPN, na czele z prezesem Grzegorzem Latą.
  Taylor nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. Lato rozmawiał chętnie, ale podkreślał, że przygotowania Gdańska do Euro 2012 ocenia jako element całości. Goście zwiedzali budowę stadionu na Letnicy terenowymi jeepami, przejechali się po Gdańsku zabytkowym tramwajem, odwiedzili dworzec PKP, byli też na Głównym Mieście.

  - Chodzili, patrzyli i niewiele mówili - relacjonuje Michał Brandt, rzecznik projektu Euro 2012 w Gdańsku. - Tylko jeden z działaczy UEFA, będąc na lotnisku, zwrócił uwagę na napięty harmonogram - dodaje Brandt.

  Lotnisko jest ostatnim elementem przygotowań Gdańska do Euro 2012, w przypadku którego UEFA ocenia ryzyko niedotrzymania terminów jako bardzo wysokie (z szansą na realizację poniżej 35 proc.). Doświadczenie z poprzednich, publikowanych cyklicznie raportów uczy jednak, że w momencie gdy kończy się proces projektowania, a zaczyna budowa, UEFA automatycznie ocenia poziom zagrożenia jako "średni".

  O ile goście z UEFA z obawą podchodzą do planów rozbudowy lotniska w Rębiechowie, o tyle ich duże uznanie wzbudził Terminal Miasto, czyli punkt odpraw lotniczych zlokalizowany w centrum Gdańska, 300 metrów od dworca kolejowego.

  - Niektórzy, patrząc w program wizyty, mówili, że jest jakiś błąd, skoro dojazd na lotnisko był zaplanowany na ostatnią chwilę. Było to jednak możliwe, dlatego że wcześniej odprawili się w Terminalu Miasto - mówi Brandt.
  Renata Wiśniowska, dyrektor projektu Arena Bałtycka, dodaje, że goście nie zgłaszali konkretnych uwag do budowy stadionu.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo