Nie chodzili na religię, więc ksiądz wyczytał ich nazwiska z...

  Nie chodzili na religię, więc ksiądz wyczytał ich nazwiska z ambony

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Katecheta z VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku przesłał do pobliskich parafii dane uczniów, którzy nie uczęszczają`na lekcje religii, a jeden z księży ogłosił ich nazwiska z ambony.
  Spowodowało to stanowczy protest rady rodziców, która wysłała w tej sprawie pisma do Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej, Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz do Wydziału Oświaty gdańskiego magistratu. Rodzice, wyrażając "sprzeciw i oburzenie" prosili o wyjaśnienia.

  Więcej w środowym, papierowym wydaniu "Polski Dziennika Bałtyckiego".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  katecheta donosiciel

  Aga (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 19

  Gdyby religia była nauczana przy kościołach, jak kiedyś, to niech sobie szpiegują i donoszą katecheci czy księża. Ale gdy religia jest przedmiotem jak każdy inny, w szkole "miejskiej", to takich...rozwiń całość

  Gdyby religia była nauczana przy kościołach, jak kiedyś, to niech sobie szpiegują i donoszą katecheci czy księża. Ale gdy religia jest przedmiotem jak każdy inny, w szkole "miejskiej", to takich katechetów obowiązują zasady jak każdego nauczyciela. Jak by potraktowano np polonistę, który wynosi dane osobowe uczniów ze szkoły i przekazuje tak zw. osobom trzecim? Katecheta teraz chowa się za Kurię, ale powinien odpowiadać przed sądem, jak każdy inny normalny nauczyciel byłby potraktowany przy złamaniu prawa. A to właśnie tu zaszło.
  trzeba wreszcie uświadomić katechetom, że są opłacani przez kuratorium, i to jest ich zwierzchnik, a nie proboszcz czy inny duchowny. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo