Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa czwarta edycja Gdańskiej Afery Kryminalnej

Maja Korbut
Jednym z gości Gdańskiej Afery Kryminalnej był nasz redakcyjny kolega, autor książki „Oblężenie” - Marek Adamkowicz. Spotkanie prowadziła Ryszarda Wojciechowska
Jednym z gości Gdańskiej Afery Kryminalnej był nasz redakcyjny kolega, autor książki „Oblężenie” - Marek Adamkowicz. Spotkanie prowadziła Ryszarda Wojciechowska Przemek Świderski
Miłośnicy literatury kryminalnej w ramach Gdańskiej Afery Kryminalnej wezmą w poniedziałek udział w poświęconym jej panelu.

Kryminały coraz śmielej radzą sobie w literackim świecie - kiedyś traktowane przez wielu jako ten gorszy gatunek, teraz coraz częściej doceniane są nie tylko za wciągającą fabułę, ale i za doskonałą warstwę literacką. Twórcy kryminałów rozwijają się, nieustannie udoskonala się także praca policyjnych kryminologów. Tajniki pracy policyjnych techników, czyli m.in. dlaczego larwy muchówki trzeba przelać wrzątkiem, przybliżone zostały czytelnikom podczas spotkania otwierającego tegoroczną edycję Gdańskiej Afery Kryminalnej.

Wydarzenia czwartej już edycji afery zajmują w tym roku aż cztery dni i przekraczają granice Gdańska - odbywają się nie tylko w Oliwie, ale także w Stacji Kultury w Rumi. Tegoroczna afera jest także okazją do świętowania pięciolecia wydawnictwa Oficynka, wydającego wiele powieści kryminalnych, ale także współtworzącego polską krymisferę na innych płaszczyznach - organizując spotkania autorskie, kluby kryminałów czy festiwale takie jak Gdańska Afera Kryminalna. Podczas pierwszych dni afery członkowie Oliwskiego Klubu Kryminałów oraz inni miłośnicy zagadek i zbrodni mogli wysłuchać m.in. wykładu podinspektora dr. Bogdana Lacha - profilera, który stał się pierwowzorem dla literackiej postaci ulubieńca czytelników Huberta Meyera.

W poniedziałek zainteresowani kryminalną literaturą czytelnicy będą mogli uczestniczyć w poświęconym jej panelu. W dyskusji zatytułowanej „Horyzonty kryminału” udział wezmą m.in. poloniści, antropolodzy, pisarze. Panel odbędzie się na Wydziale Filologicznym UG, rozpocznie się o godz. 15, a potrwa, jak żartują organizatorzy, „do pierwszego morderstwa”.

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki