Radni zadecydują o losach starosty

  Radni zadecydują o losach starosty

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  W najbliższy piątek radni powiatu zadecydują, czy odwołać z funkcji starostę kościerskiego Wiesława Baryłę. Z wnioskiem o odwołanie włodarza wystąpił opozycyjny klub radnych Samorządności Ziemi Kościerskiej.
  Wnioskodawcy uważają, że starosta stracił swoją wiarygodność z powodu toczącego się przeciwko niemu, jak i kilku innym urzędnikom kościerskiego starostwa, procesu w Sądzie Rejonowym w Kościerzynie. Przypomnijmy, że chodzi m.in. o wykorzystywanie pracowników zatrudnionych w ramach robót interwencyjnych do pracy na prywatnych posesjach urzędników.

  Wniosek został złożony pod koniec stycznia br.

  - Czy zyska dostateczne poparcie radnych, okaże się w piątek podczas sesji - mówi Zbigniew Stencel, radny Samorządności Ziemi Kościerskiej. - Trzeba się zastanowić, czy chcemy, by o naszym powiecie mówiono w mediach tylko negatywnie, czy też podejmiemy działania, by to zmienić.

  Wiesław Baryła nie ukrywa, że liczy wciąż na poparcie koalicji Platformy Obywatelskiej i Wspólnoty Ziemi Kościerskiej, która od początku tej kadencji sprawuje władzę w powiecie.

  Za odwołaniem starosty musi zagłosować 12 radnych spośród 19-osobowej Rady Powiatu.
  Będzie to historyczna sesja, ponieważ w ciągu 10-letniej historii samorządu powiatowego, taki wniosek nigdy nie był złożony.

  Jeśli starosta zostanie odwołany, to wraz z nim ustąpi cały zarząd powiatu.
  Sesja odbędzie się 6 marca o godzinie 10. Wniosek będzie poddany pod głosowanie w pierwszej części obrad.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo