Indeks Akademii Sztuk Pięknych dla Bartłomieja Ogłozy

  Indeks Akademii Sztuk Pięknych dla Bartłomieja Ogłozy

  Jarosław Zalesiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Tym razem wszystko zostało w trójmiejskiej rodzinie. Laureatem szóstej edycji Warsztatów Artystycznych Hestii, konkursu organizowanego przez sopocką Hestię, został Bartłomiej Ogłoza, uczeń orłowskiego liceum plastycznego. W nagrodę Bartek zdobył indeks gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.
  W minionych latach w konkursie, organizowanym od 2004 roku, laureatami zostawali uczniowie szkół plastycznych z Kielc, Nałęczowa, Zamościa, Zabrza i Zambrowa. Bartłomiej Ogłoza rywalizował w tym roku o indeks ASP w grupie 21 licealistów ze szkół artystycznych z całej Polski.

  Do Sopotu, na warsztaty prowadzone przez profesorów gdańskiej uczelni, grupa przyjechała 16 lutego. Wcześniej, w swoich miastach, wszyscy uczestniczyli w pierwszym etapie konkursu, do którego stanęło 300 uczniów.

  Na ogłoszeniu wyników warsztatów, w sobotę w siedzibie Ergo Hestii, Bartek najpierw zaniemówił z wrażenia. Potem, wyraźnie oszołomiony, odebrał nagrodę z rąk prezesa Hestii Piotra Śliwickiego oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych prof. Ludmiły Ostrogórskiej. Wyróżnienia przyznano Marcie Nadolle z Poznania , Małgorzacie Kalinowskiej z Łodzi, oraz Adrianowi Leszczukowi.

  - Warsztaty specjalnie moich planów nie zmieniły, i tak wybierałem się do gdańskiej ASP na Wydział Malarstwa. Miałem też jednak opcję awaryjną, związaną z Krakowem - wyznał Bartłomiej Ogłoza.
  Malowanie jest, jak mówi, całym jego życiem. Dlatego po ukończeniu gimnazjum w Słupsku zdecydował o przenosinach do Gdyni, do liceum w Orłowie.

  - Proszę koniecznie napisać - dodaje - że bardzo wiele zawdzięczam swojemu nauczycielowi w Zespole Szkół Plastycznych, profesorowi Piotrowi Budziszewskiemu.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sprostowanie

  Bartek Ogłoza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 68 / 69

  Nigdy nie powiedziałem, że malarstwo jest całym moim życiem :) Jest "tylko" bardzo ważne

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo