Gdynia przejmuje działki

  Gdynia przejmuje działki

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Gdyńscy samorządowcy są coraz bliżej pozyskania od Polskiego Związku Działkowców atrakcyjnej, niemal hektarowej działki przy al. Zwycięstwa w Redłowie.
  Teren Ogrodów Działkowych "Stokrotka", w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, przekazany ma zostać gminie w zamian za grunty przy ul. Zielonej, a także odszkodowania. Przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców odbyli ostatnio razem z urzędnikami wizję lokalną przy ul. Zielonej, aby obejrzeć teren, oferowany im przez miasto.

  - Wnioski z wizji są pozytywne - mówi Tomasz Banel, naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miasta Gdyni. - Sprawa wymiany terenu z PZD idzie więc w dobrym kierunku i uzgadniamy już właśnie dokument określający szczegółowe zasady przeniesienia ogródków działkowych z Redłowa na ul. Zieloną.

  Działkowcy, którzy zdecydują się na przeprowadzkę, liczyć mogą nie tylko na nowe działki w bardziej zacisznym miejscu, ale także zwrot nakładów, jakie ponieśli, urządzając teren przy al. Zwycięstwa. Grunty niedaleko lotniska w Babich Dołach urządzą im pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni. Z transakcji, gdyby doszła do skutku, bardzo zadowolony byłby prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

  - Przeniesienie działek na ul. Zieloną wszystkim przyniesie korzyści, bo działkowcy będą mogli dalej prowadzić swoją działalność na terenie, gdzie ze względu na bliskość lotniska i tak nie można nic budować, miasto z kolei uzyska kapitalnie położone grunty pod rozwój, które z kolei na funkcję działkową dziś już się nie nadają - mówi Wojciech Szczurek.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo