Radny PiS wyleci z partii, bo był za szpitalną spółką w...

  Radny PiS wyleci z partii, bo był za szpitalną spółką w Bytowie

  Leszek Literski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Henryk Wiczkowski, koalicyjny radny PiS zasiadający w Radzie Powiatu Bytowskiego, zostanie wykluczony z partii, bo poparł komercjalizację Szpitala Powiatu Bytowskiego. Posłanka Jolanta Szczypińska już zapowiedziała, że nie będzie dla niego taryfy ulgowej.
  - Jeśli poparł przekształcenie szpitala w spółkę prawa handlowego, co jest niezgodne z naszym programem, to powinien się spodziewać takich konsekwencji - mówi Jolanta Szczypińska. - Mamy uchwałę, która jasno zakazuje popierania takich projektów.

  Władze PiS ostrzegały swoich trzech bytowskich radnych powiatowych już latem ubiegłego roku. Forsowany przez Platformę Obywatelską pomysł [Henryk Wiczkowski zasiada w lokalnej koalicji PO-PiS - dop. red.] od początku nie podobał się partii Jarosława Kaczyńskiego.
  Mimo to powiaty przekształcają szpitale, bo liczą na obiecaną pomoc finansową z Warszawy. Po czwartkowym głosowaniu szpital, jako spółka prawa handlowego należąca w 100 proc. do bytowskiego starostwa, zacznie działać od 1 lipca tego roku.

  - Zagłosowałbym zupełnie inaczej, gdyby uchwała dotyczyła oddania szpitala w prywatne ręce - zapewnia Wiczkowski. - Utworzyliśmy tylko spółkę należącą do starostwa, co wcale nie otwiera drogi do oddania szpitala w prywatne ręce. Naszym celem jest wyłącznie ekonomiczna pomoc oraz lepsze zarządzanie i niezadłużanie szpitala w przyszłości - wyjaśnia, dodając, że jego zdaniem, władze PiS błędnie sądzą, że chodzi o prywatyzację.

  Tylko trzech spośród 19 radnych sprzeciwiło się komercjalizacji bytowskiego szpitala. Był wśród nich radny PiS Mariusz Łuczyk z Miastka, który wcześniej sygnalizował, że zagłosuje zgodnie z partyjnymi wytycznymi. Nie głosował natomiast członek PiS, Zbigniew Kosiński z Czarnej Dąbrówki. Kolegom przekazał, że się rozchorował. - Moim zdaniem, nie chciał się narażać Szczypińskiej - komentuje zachowanie Kosińskiego jeden z radnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo