25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Pasja hand-made

  Pasja hand-made

  Natalia Wiśniewska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czas wolny od zajęć można wykorzystać na wiele sposobów. Jedni prowadzą bujne życie towarzyskie, inni wspinają się na pierwsze szczeble kariery, udzielając się w organizacjach czy też odbywając praktyki w firmach, a jeszcze inni po prostu robią to, co lubią.
  Ania Kamińska, studentka I roku psychologii w Bałtyckim Instytucie Psychologii w Gdańsku, każdą wolną chwilę poświęca swojej pasji - tworzeniu biżuterii. W jej rękach powstają niepowtarzalne kolczyki, bransoletki, wisiorki, torebki i broszki. Początkowo tworzyła tylko dla siebie i bliskich, a z biegiem czasu jej biżuterią zainteresowały się także kolejne osoby. Teraz Ania ręcznie wykonuje biżuterię na zamówienie, wymyślając coraz to oryginalniejsze wzory.

  Ania kocha to, co robi, a fakt, iż ludziom się podobają jej prace, sprawia jej ogromną radość.
  - Nie wyobrażam sobie w przyszłości pracy za biurkiem. Chcę tworzyć, projektować - mówi.

  Jej pokój zdaje się to potwierdzać. Kolorowe malowidło na ścianie, a w każdej szufladzie stosy kolczyków, bransoletek, wisiorków i torebek. Gdy pokazuje niektóre ze swoich dzieł, trudno wyjść z podziwu, kiedy i jak ona to wszystko zrobiła. Każda rzecz to małe dzieło sztuki, którego prawdopodobnie nikt, nawet Ania nigdy nie powtórzy.

  - Wykorzystuję stare bluzki, krawaty, torebki, koraliki. Większość rzeczy znajduję w sklepach z odzieżą używaną - opowiada Ania.

  Dobierając tkaninę, od razu wie, co z tego powstanie. Podczas doboru tworzyw zwraca uwagę na rzeczy nietuzinkowe, o dziwnym kształcie i oryginalnych wzorach. Inspirację stanowi dla niej kultura indyjska oraz Camden Town w Londynie - miejsce przenikania się wielu kultur.

  - Lubię mieszać style i zaskakiwać nowymi wzorami. Obecnie jestem w trakcie tworzenia kolczyków ezoterycznych ze znakami runicznymi - dodaje.

  Marzeniem Ani jest otworzyć własny sklep z wyrobami hand-made. Uczyniła już ku temu pierwsze kroki, zgłaszając się do udziału w szkoleniach, odbywających się w ramach III edycji projektu Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy, które organizuje Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

  Chce napisać profesjonalny biznesplan i wziąć sprawy w swoje ręce. Na razie swoje prace sprzedaje za pośrednictwem portali internetowych skupiających ludzi, którzy zajmują się rękodziełem. Są to m.in.: www.wylegarnia.pl, www.decobazaar.pl i www.pakamera.pl. Prace Ani można również podziwiać na jej stronie www.anaika.bloog.pl.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo