Porywacz trafił do Gdyni

  Porywacz trafił do Gdyni

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W gdyńskim markecie Tesco doszło do próby porwania dziecka. Czteroletni Bartuś, przebywający w sklepie z mamą, zniknął nagle z oczu kobiety. Przerażona matka wybiegła z alejki, by w punkcie informacyjnym poprosić o ogłoszenie komunikatu o zaginionym chłopcu.
  Wtedy zobaczyła obcego mężczyznę, niosącego nieprzytomnego synka na rękach. Krzyk kobiety sprawił, że mężczyzna rzucił dziecko na ziemię i uciekł.

  Wtedy zobaczyła obcego mężczyznę, niosącego nieprzytomnego synka na rękach. Krzyk kobiety sprawił, że mężczyzna rzucił dziecko na ziemię i uciekł.

  Przyjechała policja, wezwano pogotowie. Funkcjonariusze przejrzeli zapis sklepowych kamer. Jedna z nich zarejestrowała moment, w którym porywacz tuż za plecami matki przykłada do ust dziecka nasączoną eterem chusteczkę. Ofiara, jak stwierdziła policja, miała trafić do handlarzy dziećmi lub mafii wycinającej organy.

  Proszę się nie bać - ta historia została od początku do końca zmyślona. Za to listy i e-maile opisujące dramat Bartka trafiają do redakcji trójmiejskich mediów od wielu dni. Przesyłane prywatną pocztą, omawiane w domach i w pracy sprawiły, że coraz więcej matek rezygnuje z zabierania dzieci na zakupy.

  - Nie było żadnej próby porwania - zapewnia Dorota Podhorecka-Kłos z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Od początku lutego odbieramy telefony w sprawie "zakapturzonego porywacza z Tesco" i bez przerwy plotkę dementujemy.

  Dementuje ją także Przemysław Skory, rzecznik sieci Tesco, który o prawdziwym porwaniu nie słyszał, za to o krążącej w sieci legendzie - tak. Opowieść o Bartku jest bowiem jedną z tzw. miejskich legend, czyli z pozoru prawdopodobnych informacji krążących w mediach, internecie i kręgach towarzyskich.

  Wieść o udaremnionym porwaniu dziecka w supermarkecie pierwszy raz pojawiła się w latach 80. ubiegłego wieku w USA. Nieco zmodyfikowana obiegła w latach 90. m.in. Czechy. Kilka lat temu zawitała do Polski.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo