Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Sędziowie i obserwatorzy podpisują oświadczenia...

  Sędziowie i obserwatorzy podpisują oświadczenia antykorupcyjne

  Paweł Stankiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Sędziowie i obserwatorzy piłkarscy muszą składać oświadczenia antykorupcyjne. I to w obecności członka Zarządu Kolegium Sędziów z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Termin mija w sobotę.
  - Takie zalecenie przyszło do nas z Warszawy - mówi Gerard Rumczyk, referent obsady delegatów i obserwatorów w Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Obserwatorzy na razie nie kwapią się ze składaniem takich oświadczeń. Jest ich ponad 40 należących do Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a takie dokumenty podpisała zaledwie połowa. Jak na jeden dzień przed upływem terminu to nie jest liczba imponująca.

  - Ten termin nie jest taki sztywny - zapewnia Rumczyk. - W niedzielę mamy spotkanie obserwatorów i wówczas te deklaracje mają podpisać wszyscy ci, którzy tego jeszcze nie zrobili. Wówczas tę sprawę będziemy mieli zakończoną. Nie przewiduję w niedzielę żadnych problemów. Nie mam sygnałów, że ktokolwiek ma zamiar odmówić złożenia podpisu pod tym oświadczeniem.

  Te pisma muszą zaakceptować również sędziowie. I tutaj też jeszcze nie wszyscy złożyli swoje podpisy.
  - To prawda, nie wszyscy, ale zdecydowana większość. Z mojej wiedzy wynika, że około 70-80 procent arbitrów z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podpisała oświadczenia antykorupcyjne. Nie sądzę, żeby którykolwiek z arbitrów odmówił złożenia podpisu -przyznaje Rumczyk.

  Co się stanie jeśli ktoś nie podpisze wymaganego oświadczenia antykorupcyjnego?
  - Nie wiem - mówi szczerze Gerard Rumczyk. - Nikt nie potrafił mi na to odpowiedzieć. Podobno takie osoby mają nie być uwzględnianie przy obsadzie, ale nie wiem czy to jest zgodne z prawem. Nie wiem czy te oświadczenia są w ogóle zgodne z prawem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo