Krokodyl krótkopyski rodem z Afryki trafił do Akwarium...

  Krokodyl krótkopyski rodem z Afryki trafił do Akwarium Morskiego w Gdyni

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Po sprowadzeniu w ostatnich miesiącach największych na świecie krabów kamczackich, a także ośmiornicy, kolejną, miłą niespodziankę szykuje dla zwiedzających kierownictwo Akwarium Morskiego w Gdyni. Będzie nią krokodyl krótkopyski, charakterystyczny gad tropikalny, występujący w naturalnym środowisku w Afryce Zachodniej.
  Okaz trafił już do Gdyni, sprowadzono go z Wrocławia od prywatnego hodowcy. Nie może być jednak od razu eksponowany, musi wcześniej zaaklimatyzować się w nowych warunkach. W przypadku tego gada kwarantanna będzie wyjątkowo długa.

  - Przewiduję, że młodego krokodyla pokażemy zwiedzającym pod koniec maja lub na początku czerwca - mówi Marcin Betlejewski, kierownik Sekcji Akwarystyki Akwarium Morskiego w Gdyni.
  - Gatunek, który zakupiliśmy, należy do najmniejszych na świecie i nie jest to żadna, wielka bestia, trzeba wziąć jednak pod uwagę, że dla większego okazu potrzebny byłby bardzo duży wybieg, tymczasem nas ograniczają warunki lokalowe.

  Krokodyl krótkopyski osiąga rozmiary do 1,8 m. Żywi się głównie rybami i skorupiakami. W budynku AM zajmie miejsce po innej, wielkiej atrakcji, anakondzie, która urosła już do takich rozmiarów, że trzeba zapewnić jej większe akwarium.

  Akwarium Morskie przy al. Jana Pawła II 1 zwiedzać można w godz. 10-17, kasy czynne są jednak tylko do godz. 16.30. Bilet normalny kosztuje 14 zł, ulgowy 9 zł. Ulga przysługuje m.in. uczniom i studentom do 26 roku życia, emerytom, rencistom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo