Na Zatoce Puckiej strażak wyciągnie cię z wody

  Na Zatoce Puckiej strażak wyciągnie cię z wody

  K. Miśdzioł, R. Kościelniak

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ochotnicza Straż Pożarna będzie już nie tylko gasić pożary i usuwać skutki wypadków drogowych. Na wodach Zatoki Puckiej jej członkowie pospieszą z pomocą żeglarzom i pływakom. A jak zajdzie taka potrzeba - wyręczą ratowników na plażach.
  Do pionierskiego programu przystąpiły samorządy znad Zatoki Puckiej. Za pieniądze z Unii Europejskiej oraz z budżetów samorządowych członkowie OSP zostaną wyszkoleni na ratowników wodnych.
  7 - tyle samorządów wchodzi w skład zintegrowanego systemu ratownictwa wodnego
  Już od sezonu letniego w 2010 r. będą oni strzegli bezpieczeństwa na wodzie, a na wyposażenie dostaną łodzie ratunkowe. Natomiast na lądzie zostaną wykonane rampy, po których łódki będą wodowane.

  - Po szkoleniu strażacy otrzymają uprawnienia ratowników WOPR - informuje koordynator projektu Arkadiusz Gawrych z Urzędu Gminy w Kosakowie. - Pomysł popiera szefostwo OSP. Wszyscy liczą, że dzięki temu wzrośnie bezpieczeństwo na Zatoce Puckiej.
  8 - tyle łodzi do patrolowania będą mieli do dyspozycji ratownicy z OSP

  Cały program ratowniczy ma być skoordynowany z systemem telefonów alarmowych 112. Wystarczy, w razie potrzeby, wybrać ten numer, by bardzo szybko służby ratownicze dotarły do wzywających pomocy.

  - Nasi ochotnicy będą w dyspozycji przez cały rok, podczas gdy ratownicy na plażach pracują tylko w sezonie letnim - zaznacza Gawrych. Gdy zabraknie ratowników, strażacy ich zastąpią.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo