Chojnicka policja rozbiła szajkę napadającą na kobiety

  Chojnicka policja rozbiła szajkę napadającą na kobiety

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Ośmioosobową grupa złodziejska specjalizowała się głównie w kradzieżach damskich torebek metodą na tzw. "na wyrwę". Młodzi przestępcy dopuścili się dziewięciu tego typu przestępstw, dokonali także dwóch rozbojów .
  Do pierwszego przestępstwa doszło w grudniu 2008 roku. Młodzi bandyci dopuścili się w sumie 9 kradzieży i dwóch rozbojów. Schemat ich działania był zawsze podobny. Zamaskowani kapturami lub szalikami podbiegali z tyłu do ofiary, wyszarpywali jej torebkę i uciekali. W dwóch przypadkach kobiety usiłowały się bronić. Napastnicy używali wobec nich przemocy, aby dopiąć swego celu.

  Likwidacja gangu rozpoczęła się we wtorek, kiedy to zatrzymano dwóch ze sprawców.
  Pozostałe osoby policjanci doprowadzili do komendy w środę. W trakcie prowadzonych czynności procesowych śledczy ustalili konfiguracje, w jakich działali przestępcy, ponadto powiązali ich z dwoma innymi kradzieżami, które wcześniej nie zostały zgłoszone.

  Do tej pory odzyskano część skradzionego mienia, m.in. torebkę, telefon komórkowy, portfel, a nawet parasol. Aktualnie weryfikowane są informacje o miejscach, w których mogą być ukryte pozostałe przedmioty.

  W czwartek Policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawców rozbojów - 20-letniego Mateusza D., 21-letniego Tomasza Ł. i 26-letniego Marcin W., który poparła prokuratura.

  Sąd Rejonowy z Chojnicach przychylił się do wniosku i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Z kolei decyzją sędziego rodzinnego do schroniska dla nieletnich na trzy miesiące trafił 16-letni Krzysztof Sz. Wszyscy sprawcy to mieszkańcy powiatu chojnickiego.

  Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Za dokonanie rozboju - od 2 do 12 lat więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szajka pedalska...

  antydrech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  bo jak innaczej okreslic tych ch...,ktorzy bija slabszych!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo