25.10.2016
  Wtorek

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Zabrania się zabraniać

  Zabrania się zabraniać

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Bałtycki

  Gdańska Galeria Fotografii inauguruje nowy rozdział swojej działalności jako miejsca wystaw sztuki współczesnej zorientowanej na aktualną tematykę i posługującej się szerszymi niż fotografia środkami wyrazu. Już w sobotę wystawa Marty Deskur "Zabrania się zabraniać".
  Wernisażowi towarzyszyć będzie performance muzyczny: Marc Krzy "IL MANIFESTO" (wiolonczela elektryczna). Utrzymany w stylu nois urban music utwór inspirowany instalacją "Zabrania się zabraniać" składa się z kilku rozdziałów, których tytuły zaczerpnięte zostały m.in. ze sloganów paryskiej rewolty Maja'68 i pism Czerwonych Brygad. Projekt Marty Deskur jest, jak informują twórcy wystawy, "swoistą diagnozą pełnej niepokoju współczesnej sytuacji społeczno-politycznej świata.

  W odniesieniu do przełomowych dla Europy wydarzeń rewolty francuskiej '68 roku artystka ostrzega przed pomijaniem głosu społeczeństw i jednostek w debacie publicznej.
  Slogany jakimi posługiwała się paryska rewolta, dziś ponownie nabierają siły i aktualności. Poszukiwanie wolności jednostki w czasach chaosu ekonomii, ekspansji i terroru mediów, pauperyzacji kultury przekłada się na radykalniejsze posunięcia. Bierność obserwatorów wobec prowadzenia eksterminacji i działań wojennych w krajach sąsiedzkich wywołuje skrajny opór humanisty."...

  Gdańsk, 28. 02(wernisaż g.18) - 29.03
  GGF, ul. Grobla I 3/5
  Godz. 11-17. Bilety - 1 - 2 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo