27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Bilety stały się wyzwaniem

  Bilety stały się wyzwaniem

  Magdalena Węgrzecka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Brak porozumienia między spółkami PCC Arriva i PKP Przewozy Regionalne powoduje, że od 1 marca pasażerów czeka zamieszanie z biletami. Od niedzieli mieszkaniec Kwidzyna czy Sztumu - chcąc dojechać do Gdańska koleją - będzie musiał kupić dwa bilety u dwóch różnych przewoźników.
  Arriva PCC od 1 marca tego roku przejmie od PKP Przewozy Regionalne połączenie kolejowe na trasie Malbork-Kwidzyn i reaktywuje nieczynny od roku ruch kolejowy na trasie Malbork-Kwidzyn-Toruń. To jednak tylko tyle, jeśli chodzi o dobre informacje dla pasażerów. Niepokojące jest to, że obie spółki do dziś nie mają umowy, dzięki której będą wzajemnie honorować w pociągach swoje bilety.

  W środę rzecznik PKP Przewozy Regionalne Piotr Olszewski poinformował "Polskę Dziennik Bałtycki", że negocjacje w tej sprawie wciąż trwają i powinny zakończyć się w piątek. Podobną deklarację usłyszeliśmy od Damiana Grabowskiego, wiceprezesa i dyrektora handlowego konsorcjum Arriva PCC.

  - Rzeczywiście, umowa nie jest podpisana, ale jej kluczowe warunki zostały uzgodnione - zapewnia Damian Grabowski. - Nie chciałbym się wypowiadać za drugą stronę, ale wszystko wskazuje na to, że do piątku sprawa powinna zostać zamknięta. Po prostu nie widzę innej możliwości.

  Oczywiście porozumienie nie oznacza, że pasażer będzie mógł w Kwidzynie kupić bilet do Gdańska. Przynajmniej do końca kwietnia na tej trasie obowiązywać będą dwa bilety.

  Oczywiście porozumienie nie oznacza, że pasażer będzie mógł w Kwidzynie kupić bilet do Gdańska. Przynajmniej do końca kwietnia na tej trasie obowiązywać będą dwa bilety.

  - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to od maja będzie obowiązywać nowa umowa, na mocy której my będziemy mogli sprzedawać bilety na trasy obsługiwane przez PKP Przewozy Regionalne, a PKP będą sprzedawać bilety na nasze trasy - uzupełnia Grabowski. - To powinno ułatwić życie pasażerom.

  Jednak przez najbliższe dwa miesiące pasażerowie - jadący od strony Kwidzyna czy Sztumu i przesiadający się w Malborku - będą musieli kupować drugi bilet. Aby nie narażać ich na dodatkowe koszty, PKP PR ma zrezygnować z dodatkowej opłaty za bilety kupowane u konduktora.

  - Tak przynajmniej wynika z moich informacji - dodaje Damian Grabowski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo