Policja oszczędza na telewizji, żarówkach i... psach...

  Policja oszczędza na telewizji, żarówkach i... psach tropiących

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Akcja oszczędnościowa w policji zatacza coraz szersze kręgi. Policjanci wykręcają teraz żarówki, limitują papier i karmę dla służbowych psów.
  - Na odprawie w komendzie wojewódzkiej usłyszeliśmy, że nie będzie już pieniędzy na psy tropiące - mówi jeden z gdańskich policjantów. - Na pytanie, kto ma je w tej sytuacji żywić, odpowiedziano nam, że to obowiązek przewodnik.

  Zaprzecza temu nadkom. Jan Kościuk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku. - Absolutnie nie jest prawdą, abyśmy w jakikolwiek sposób ograniczali koszty związane z żywieniem psów - zapewnia.

  Policjanci nie wierzą.

  - Wielokrotnie słyszeliśmy co innego w mediach, a co innego się działo - mówią.

  Ponadto w niektórych gdańskich komisariatach rozpoczęła się wielka akcja wykręcania żarówek. Wykręcana jest co druga jarzeniówka, a pełne oświetlenie pozostaje jedynie nad biurkiem.

  - W związku z ograniczeniami budżetowymi także policja musi racjonalnie gospodarować posiadanymi środkami finansowymi - odpowiada nadkom. Kościuk. - Nie polega to jednak na wykręcaniu żarówek. Chodzi raczej o przekonanie funkcjonariuszy, aby w pomieszczeniach służbowych, gdzie nikt nie przebywa, wyłączać oświetlenie, które tak naprawdę w danej chwili nie jest potrzebne.

  Kościuk dodaje, że policjanci w pracy powinni naśladować swoje zachowanie z domu, czyli...

  - Wychodząc z magazynu, garażu czy toalety w komendzie, gasić za sobą światło. To bez wątpienia obniży koszty zużycia energii elektrycznej - wyjaśnia.

  - Może bym w to uwierzył, gdybym sam nie wykręcał żarówek w swoim komisariacie - odpowiada informator "Polski Dziennika Bałtyckiego". - Zablokowano nam też połączenia na numery komórkowe, nie mówiąc już o internecie. W komisariacie dostęp do sieci ma jedynie komendant i z każdą sprawą trzeba się ustawiać w kolejce.

  Na tym nie koniec. Komendant wojewódzki Krzysztof Starańczak poinformował, że KWP opłaciła abonament radiowo-telewizyjny tylko do końca lutego. Po tym terminie opłata abonamentowa będzie uiszczana jedynie za radioodbiorniki samochodowe. Dlatego też na początku marca policjanci mają odłączyć wszystkie inne odbiorniki, a telewizory mają być używane tylko jako monitory.

  Policjanci narzekają również na to, że w komisariatach jest coraz mniej oficerów dochodzeniowych. W związku z tym każdy z nich ma po około 80 spraw na głowie.

  Komendant nakazał też ograniczyć szkolenia funkcjonariuszy i wydawanie zgody na podróże służbowe. Zmniejszyć ma się też liczba ekspertyz kryminalistycznych. Będzie je można wykonać tylko po dokładnym przeanalizowaniu zasadności. Policjanci muszą też zmniejszyć zużycie paliwa, oszczędzać światło, gaz i ogrzewanie.

  Jednocześnie komendant żąda, aby te, coraz większe, oszczędności, w żaden sposób nie wpłynęły na pogorszenie stanu bezpieczeństwa na Pomorzu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oszczędności

  on (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  nalezy zacząć w KGP i 17 KWP i (KSP) ale tam wszystko JEST NIEZBEDNE i NIKT na to z oficerów sobie nie pozwoli ...za to nakaże innym DZIADOWANIE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hm !!!

  f-sz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Już po Policji ;(

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo