27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Radnego już można zwolnić

  Radnego już można zwolnić

  Robert Kiewlicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Waldemar Bonkowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości straci pracę w spółce rolnej Bielnik. W poniedziałek Sejmik podjął uchwałę w tej sprawie.
  Bez zgody radnych pracodawca nie mógłby zwolnić Bonkowskiego. On sam opuścił salę obrad tuż przed głosowaniem i nie chciał komentować tej sprawy.

  Zwolnienie Bonkowskiego wywołało ogromny spór wśród radnych. Przeciwko podjęciu uchwały byli koledzy Bonkowskiego z klubu PiS. Próbowali oni wpłynąć na resztę radnych. Pojawiły się nawet sugestie, że zwolnienie Bonkowskiego może mieć związek z jego członkostwem w partii lub pełnieniem przez niego mandatu radnego.

  Bonkowski do 30 czerwca 2008 roku pełnił funkcję prezesa spółki Przedsiębiorstwo Rolne "Bielnik" . Spółka należała do państwowego koncernu Energa. Bonkowski został jej prezesem za rządów Prawa i Sprawiedliwości. W czerwcu 2008 roku walne zgromadzenie wspólników zwolniło go z tej funkcji.

  Bonkowski natychmiast poszedł na zwolnienie lekarskie, na którym przebywa do dnia dzisiejszego.

  - Przedsiębiorstwo Bielnik zostało sprzedane spółce z udziałem kapitału obcego Areał. Wcześniej Bonkowski wielokrotnie występował publicznie, deklarując, że jest temu przeciwny - podkreślał Patryk Demski, przewodniczący klubu PiS w Sejmiku. - Kiedy spółka została sprzedana i zmienił się jej prezes, Bonkowski nie mógł porozumieć się z nowym zarządem.

  Jak twierdzi Demski, wtedy właśnie pracodawca, chcąc pozbyć się Bonkowskiego, zaczął rozsyłać zawiadomienia do ZUS i prokuratury.

  - Posunął się nawet do tego, aby w akcie zemsty powiadomić ZUS, że głosowania radnego na posiedzeniach Sejmiku są złamaniem warunków zwolnienia lekarskiego - dodał.
  Według pracodawcy była to zwykła procedura, która nie miała nic wspólnego ani z działalnością polityczną Bonkowskiego, ani tym bardziej z zemstą.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Waldemar Bonkowski od 30 czerwca ubiegłego roku przebywa w "zawieszeniu". Stracił funkcję prezesa spółki Bielnik i nie piastuje w niej żadnego innego stanowiska. Jak stwierdził przedstawiciel Bielnika - Bonkowski po prostu u nas jest.

  Firma miała dwie możliwości zwolnienia radnego. W umowie, jaką z nim zawarła, kiedy obejmował funkcję prezesa, był zapis o tym, że zostaje on zwolniony z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia po objęciu stanowiska przez nowego prezesa. Na to zgodę musiał wydać jednak Sejmik.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo